• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wsparcie z całej Polski dla dotkniętej nawałnicami gminy Łańcut

17:06, 09.08.2020
  Paweł Pezdan;   Aktualności
Wsparcie z całej Polski dla dotkniętej nawałnicami gminy Łańcut Samorządy z całej Polski solidarne z gminami z Podkarpacia, poszkodowanymi wskutek czerwcowych nawałnic. Warszawa, Wrocław i Białoboki bez żadnej prośby wsparły poszkodowaną gminę Łańcut kwotą sięgająca w sumie pół miliona złotych. Taka kwota pozwoli na wybudowanie asfaltowej drogi dla mieszkańców dzielnicy Dział, która po każdej ulewie jest podtapiana. Na inwestycję mieszkańcy czekali od 20 lat.

Samorządy z całej Polski solidarne z gminami z Podkarpacia, poszkodowanymi wskutek czerwcowych nawałnic. Warszawa, Wrocław i Białoboki bez żadnej prośby wsparły poszkodowaną gminę Łańcut kwotą sięgająca w sumie pół miliona złotych. Taka kwota pozwoli na wybudowanie asfaltowej drogi dla mieszkańców dzielnicy Dział, która po każdej ulewie jest podtapiana. Na inwestycję mieszkańcy czekali od 20 lat.

Samorządy z całej Polski pomagają powodzianom z Podkarpacia
Samorządy z całej Polski pomagają powodzianom z Podkarpacia

Podziel się:   Więcej
Szkody, jakie czerwcowe błyskawiczne powodzie wyrządziły w dwóch tylko wioskach pod Łańcutem - Albigowa i Handzlówka miejscowy samorząd szacuje w milionach złotych. Zakaz wstępu, zakaz ruchu - takie znaki stanęły w wielu miejscach. W centrum wioski na drodze powiatowej potężna fala zerwała most. Nawałnica podmyła też skarpę kolejnego mostu na drodze dojazdowej do kościoła, przedszkola i wielu domostw. Naprawa ma się rozpocząć ze środków budżetu państwa. Na szczęście gminę już teraz wsparły też samorządy Warszawy, Wrocławia i Białobok. To uratuje mieszkańców dzielnicy Dział z powodziowych kłopotów. Mieszkańcy tej dzielnicy nie są w stanie zliczyć ile razy ulewy niszczyły drogę dojazdową. Na nową czekają od wielu lat. Za pieniądze przekazane przez samorządy Warszawy, Wrocławia i Białobok będzie tu wreszcie utwardzona droga z prawdziwego zdarzenia z asfaltem.

Samorząd Wrocławia w sumie przekazał pol miliona złotych. Poza gminą Łańut również samorządowi Markowej oraz Lewina - w Dolnośląskim. Pieniądze, które przekazał uda się szybko wykorzystać w Handzlówce. Gmina Łańcut ma gotową dokumentację na drogę i w sierpniu chce ruszyć z pracami. W przypadku pozostałych pilnych inwestycji liczy na szybkie wsparcie państwa.

Na razie, ratując ludzi z opresji, gmina wraz z powiatem wyznaczyła objazdy wąskimi drogami w górzystym terenie. Niestety mieszkańcy są zmuszeni nadkładać po kilka kilometrów, by wydostać się z wioski. Zimą te szlaki będą jednak niebezpieczne. Stąd potrzeba dużych środków i natychmiastowych prac.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności