• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wyróżnienia i nagrody Państwowej Inspekcji Pracy

17:46, 15.11.2019
  Marcin Żminkowski;   Aktualności
Wyróżnienia i nagrody Państwowej Inspekcji Pracy Od stycznia do końca października na Podkarpaciu doszło do ponad 200 wypadków przy pracy, w których zginęło 9 osób, a 217 odniosło obrażenia. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy, ich przyczyną jest przede wszystkim nieprzestrzeganie przepisów BHP, brak nadzoru, ale też brawura. Aby zmienić te tragiczne statystyki Inspekcja realizuje szereg programów profilaktycznych jak choćby "Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej" czy "Buduj bezpiecznie". Właśnie podsumowano ich wyniki, wręczono nagrody zwycięzcom konkursów oraz dyplomy Inspekcji Pracy.

Od stycznia do końca października na Podkarpaciu doszło do ponad 200 wypadków przy pracy, w których zginęło 9 osób, a 217 odniosło obrażenia. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy, ich przyczyną jest przede wszystkim nieprzestrzeganie przepisów BHP, brak nadzoru, ale też brawura. Aby zmienić te tragiczne statystyki Inspekcja realizuje szereg programów profilaktycznych jak choćby "Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej" czy "Buduj bezpiecznie". Właśnie podsumowano ich wyniki, wręczono nagrody zwycięzcom konkursów oraz dyplomy Inspekcji Pracy.

Wyróżnienia i nagrody Państwowej Inspekcji Pracy
Wyróżnienia i nagrody Państwowej Inspekcji Pracy

Podziel się:   Więcej
Inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w tym roku przeprowadzili na Podkarpaciu ponad 3,5 tysiąca kontroli w zakładach pracy. Zobowiązali przy tym pracodawców do wypłaty zaległych świadczeń pracownikom o wartości prawie 6 mln zł. Badali także warunki pracy, bo jednym z ważnych wskaźników skuteczności ich działań jest liczba wypadków w pracy, która bezpośrednio dotyczy pracowników, a tych na szczęście jest coraz mniej.

W tym roku Państwowa Inspekcja Pracy obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Jej działalność to nie tylko kontrole i nadzór. Również zapobieganie patologiom w miejscach pracy. Dlatego w całym kraju, również na Podkarpaciu, organizowane są uroczyste podsumowania i konkursy.

W Rzeszowie Okręgowy Inspektorat przyznał nagrody w konkursach "Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej", "Buduj bezpiecznie" oraz "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy". Przyznano także pracodawcom dyplomy Państwowej Inspekcji Pracy. Do programu zgłosiło się 56 pracodawców, a jego warunki spełniło 40 zakładów.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności