• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Z Rzeszowa wyruszyła Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

16:25, 07.08.2020
  Anna Arciszewska;   Aktualności
Z Rzeszowa wyruszyła Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę Z Rzeszowa wyruszyła dziś 41. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. To najstarsza w kraju taka wyprawa. Uczestnicy mają do pokonania prawie 280 km. Do Częstochowy dotrą jutro wieczorem. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Wszystko postawiłem na Maryję".

Z Rzeszowa wyruszyła dziś 41. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. To najstarsza w kraju taka wyprawa. Uczestnicy mają do pokonania prawie 280 km. Do Częstochowy dotrą jutro wieczorem. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Wszystko postawiłem na Maryję".

Z Rzeszowa wyruszyła Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
Z Rzeszowa wyruszyła Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Podziel się:   Więcej
Parafia św. Huberta na osiedlu Miłocinie - miejsce startu pielgrzymki. Pierwsi pątnicy byli na miejscu już przed godziną 6.00 rano. Wśród nich najstarszy uczestnik wyprawy - 78-letni Mieczysław Długosz. Na rowerze, na Jasną Górę, jedzie po raz 14. Każdy uczestnik w drogę wyrusza z własnymi intencjami.

Pielgrzymi, w sumie ponad 100 osób, mają do pokonania prawie 280 km. Rowerzyści są podzieleni na pięć grup. Pierwszy nocleg zaplanowano po 122 kilometrach - w Wiślicy, kolejny już w Częstochowie. Organizatorem jest Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe rzeszowskiej Solidarności.

Rzeszowska Pielgrzymka Rowerowa im. Św. Krzysztofa, to najstarsza taka wyprawa w Polsce. Pierwsza odbyła się w 1979 r. i uczestniczyła w niej tylko jedna osoba. Dziękowała za wybór Karola Wojtyły na papieża.
 
 
 
...
 
header("X-php: 103");
źródło: Aktualności