• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Zakłady karne w czasie pandemii koronawirusa

16:53, 28.03.2020
  Karolina Ciesielska;   Aktualności
Zakłady karne w czasie pandemii koronawirusa Szczegółowe kontrole osób wchodzących na teren jednostki, wstrzymana praca więźniów poza murami zakładu i widzenia skazanych z rodzinami, które odbywają się za pomocą skypa.

Szczegółowe kontrole osób wchodzących na teren jednostki, wstrzymana praca więźniów poza murami zakładu i widzenia skazanych z rodzinami, które odbywają się za pomocą skypa.

Zakłady karne w czasie pandemii koronawirusa
Zakłady karne w czasie pandemii koronawirusa

Podziel się:   Więcej
W zakładach karnych każda kontrola osób, które na teren jednostki chcą wejść, zawsze jest bardzo szczegółowa, ale teraz po wprowadzeniu stanu epidemii i przy zagrożeniu zarażenia koronawirusem te zasady są jeszcze bardziej restrykcyjne.

Osoby, które muszą pojawić się na terenie jednostki, czyli na przykład pracownicy i funkcjonariusze służby więziennej, ale też policjanci, adwokaci czy osoby, które przyjeżdżają z towarem zaopatrzeniem dla jednostki, każda z tych osób ma mierzoną temperaturę, dodatkowo przy każdym wejściu i na korytarzach są rozstawione płyny do dezynfekcji rąk, a funkcjonariusze otrzymali maseczki i rękawiczki jednorazowe.

To nie koniec zmian, bo te obejmują też przepustki. Te są na razie zawieszone, wyjątkiem są sytuacje naprawdę nadzwyczajne jak pogrzeb czy poważna sytuacja rodzinna.

Ważna informacja dotycząca widzeń z osadzonymi - te widzenia także zostają zawieszone, nie oznacza to jednak, że więźniowie nie mają kontaktu ze swoimi rodzinami, takie widzenia odbywają się bowiem online przez skypa.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności