• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Zdalne obrady radnych Stalowej Woli i Rzeszowa

18:21, 27.03.2020
  Aktualności
Zdalne obrady radnych Stalowej Woli i Rzeszowa Zdalnie obradował nie tylko Sejm. Kolejne samorządy właśnie w takiej formie zdecydowały prowadzić kolejne obrady. W ten sposób uchwały podejmowali radni Stalowej Woli i Rzeszowa. Na Sali obrad obecni byli tylko przewodniczący rady oraz prezydent miasta, zaś radni uczestniczyli w sesji ze swoich domów, za pośrednictwem tabletów. W podobnym trybie odbędzie się najbliższa sesja sejmiku województwa.

Zdalnie obradował nie tylko Sejm. Kolejne samorządy właśnie w takiej formie zdecydowały prowadzić kolejne obrady. W ten sposób uchwały podejmowali radni Stalowej Woli i Rzeszowa. Na Sali obrad obecni byli tylko przewodniczący rady oraz prezydent miasta, zaś radni uczestniczyli w sesji ze swoich domów, za pośrednictwem tabletów. W podobnym trybie odbędzie się najbliższa sesja sejmiku województwa.

Zdalne obrady radnych Stalowej Woli i Rzeszowa
Zdalne obrady radnych Stalowej Woli i Rzeszowa

Podziel się:   Więcej
Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli - Przede wszystkim rozpoczęliśmy od konsultacji z radnymi, czy będzie zgoda i porozumienie aby przeprowadzić tę sesję przeprowadzić zdalnie. Cieszę się, że u nas w obliczu tego zagrożenia zdrowia osiągnęliśmy takie porozumienie. Z naszej strony zachowujemy wszelkie zasady, które są niezbędne do tego, aby sesja była ważna, a więc przede wszystkim zachowanie transparentności, dostępu do debaty i dyskusji. Każdy z radnych będzie mógł aktywnie uczestniczyć w dyskusji i rozmowie. Ale nasz system teleinformatyczny, który jest już używany do prowadzenia sesji, pozwala na organizację głosowania zdalnego, przez Internet, na odległość.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności