• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Zostań w domu. Wirtualne wizyty w muzeum czy teatrze w Mielcu

16:56, 30.03.2020
  Adam Bienias;   Aktualności
Zostań w domu. Wirtualne wizyty w muzeum czy teatrze w Mielcu Puste ulice miast to znak, że akcja "Zostań w domu" nie jest tylko pustym hasłem, a czas spędzony w czterech ścianach można wykorzystać do odwiedzenia miejsc, na które dotąd nie mieliśmy czasu. Mielec proponuje na przykład wirtualne wizyty w muzeum, teatrze i koncerty.

Puste ulice miast to znak, że akcja "Zostań w domu" nie jest tylko pustym hasłem, a czas spędzony w czterech ścianach można wykorzystać do odwiedzenia miejsc, na które dotąd nie mieliśmy czasu. Mielec proponuje na przykład wirtualne wizyty w muzeum, teatrze i koncerty.

Zostań w domu. Wirtualne wizyty w muzeum czy teatrze w Mielcu
Zostań w domu. Wirtualne wizyty w muzeum czy teatrze w Mielcu

Podziel się:   Więcej
"Zostań w domu" - do tego apelu przyłączył się także Wojciech Maciaszek z Mielca. W blisko 3-minutowym filmie pokazał jak z lotu ptaka wygląda teraz jego rodzinne miasto. Puste ulice Mielca to, jak mówi autor, głos rozsądku dla każdego, kto bagatelizuje zagrożenie związane z ryzykiem pandemii koronawirusa. Zostań w domu i śpiewaj razem z nami - przekonują harcerki mieleckiego hufca ZHP, które bez wychodzenia z domu spełniły swoje marzenia i nagrały debiutancką piosenkę "Znalezione". Jak przekonują, łatwo nie było, ale utwór stworzony wspólnie, choć na odległość.

Do tego, by zostać w domu i ciekawie spędzić czas zachęcają także pracownicy Muzeum Regionalnego w Mielcu. Placówka zaproponowała, aby bez wychodzenia z domu można było zobaczyć wystawę Francja elegancja. Moda w czasie belle epoque. Cała wystawa została podzielona na trzy kilkunastominutowe filmy. Pierwszą część już można znaleźć w Internecie. Dzięki muzeum można też wirtualnie odwiedzić teatr. Placówka udostępniła na swoim profilu spektakl "Wesele" w wykonaniu mieleckiego Teatru Rozmaitości.

Wizyta w teatrze, w muzeum, czy wspólny koncert jak widać są możliwe. Mielczanie wierzą i wiedzą, że już wkrótce to, co dziś jest na wyciągnięcie ręki w Internecie wkrótce będzie możliwe także w realu.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności

zobacz również