• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Zachodniopomorskie

Miejsce ciszy i modlitwy. Pod Białym Borem powstaje największa w Polsce pustelnia

20:00, 28.01.2020
  Justyna Prywer /as;   TVP3 SZCZECIN
Miejsce ciszy i modlitwy. Pod Białym Borem powstaje największa w Polsce pustelnia Pustelnia Bożego Miłosierdzia, pierwsza w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej powstaje z dala od miejskiego gwaru. To będzie jedyne w Polsce, tak duże i ogólnodostępne miejsce dla każdego, kto szuka ciszy i zapomnienia w modlitwie.

Pustelnia Bożego Miłosierdzia, pierwsza w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej powstaje z dala od miejskiego gwaru. To będzie jedyne w Polsce, tak duże i ogólnodostępne miejsce dla każdego, kto szuka ciszy i zapomnienia w modlitwie.

fot. TVP3 SZCZECIN
fot. TVP3 SZCZECIN

Podziel się:   Więcej
- Cel jest tylko jeden, żeby człowiek mógł spotkać się z Bogiem, sam na sam - na modlitwie, trudno jest tam z zasięgiem telefonicznym. To miejsce, gdzie jest się pobędzie „sam”, żeby zacząć się modlić do Pana - mówi ks. dr Radosław Siwiński, prezes Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia.
Kilka kilometrów w głąb lasu, gdzieś między Białym Borem a Miastkiem na powierzchni 11 hektarów - powstaje Pustelnia Bożego Miłosierdzia. Jest już budynek kaplicy i pierwsze miejsce odosobnienia. - To będą pojedyncze pustelnie, czyli mały korytarzyk, mała łazienka, jedna izba z taką oddzieloną częścią modlitwy - to oratorium, czyli miejsce, gdzie można się spotkać z Panem Bogiem, gdzie można go adorować – mówi br. Józek ze wspólnoty Braćmi Miłosiernego Pana.

Docelowo może powstać ich nawet 14, każda będzie oddalona od siebie tak, aby przebywające tu osoby nie miały ze sobą kontaktu. Liczyć się będzie tylko cisza i indywidualna kontemplacja.
 
 
 
...
 
W Pustelni ma pojawić się nowicjat Braci Miłosiernego Pana, to bracia tej wspólnoty prawdopodobnie będą opiekować się przybywającymi tu ludźmi. To nie będzie komercyjne miejsce, ale wstęp uzyska, każdy potrzebujący wyciszenia od codziennego zgiełku. Pustelnię w czerwcu ma poświęcić biskup Edward Dajczak.
źródło: TVP3 SZCZECIN