• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

ŚWIDWIN, BROJCE

J. Brudziński: rolą odpowiedzialnych polityków jest dbanie o bezpieczeństwo Polski [WIDEO]

23:55, 19.03.2023
  Jacek Gonera / kb;   TVP3 Szczecin
J. Brudziński: rolą odpowiedzialnych polityków jest dbanie o bezpieczeństwo Polski [WIDEO]

- Są niesamowicie duże potrzeby wynikające z tego, że przez lata nie inwestowano właśnie w służby mundurowe i będziemy starali się tego typu programy realizować jak najwięcej, aby państwo po prostu czuli się jeszcze bardziej bezpieczni – mówił Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w trasę do gmin i powiatów, by pytać Polaków o ich problemy i o to, co dla nich jest najważniejsze. Właśnie podczas tych spotkań ma być budowany program Zjednoczonej Prawicy. - Chcemy z państwem spotykać się i rozmawiać o tym, jak państwo to widzą? Jak dalej realizować ten program, bo jesteśmy przekonani, że ten program jest niezwykle ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski – powiedział Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. To właśnie bezpieczeństwo jest głównym tematem spotkań polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami regionu. W Świdwinie, wiceszef MSWiA przypominał, że już od kilku lat działa rządowy program modernizacji służb mundurowych. Do tej pory na jego realizacje przeznaczono blisko 20 miliardów złotych m.in. na sprzęt dla straży pożarnej.
 
 
 
...
 
- Dzisiaj za naszą wschodnią granicą toczy się regularna wojna. Dzisiaj rolą odpowiedzialnych polityków, dzisiaj rolą odpowiedzialnego rządu jest dbać o bezpieczeństwo Polski. Nie toczyć wojen plemiennych na inwektywy, na złe emocje, na agresję, tak jak proponuje to nasza opozycja – dodał wiceprezes PiS Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego.
To także odtwarzanie zlikwidowanych przez rząd PO-PSL posterunków policji. Politycy PiS przypominają, że w latach 2007-2015 zlikwidowano ich ponad 400, z czego już 150 udało się przywrócić.

W niewielkiej gminie Brojce wiceprezes PiS przypominał, że w ubiegłym roku rząd błyskawicznie przygotował ustawę o obronie ojczyzny, która jak podkreślał już na starcie, była krytykowana przez opozycję. - Odsądzano nas o czci i wiary. Zobaczcie, jak było to dalekowzroczne, jak ten program rozwoju ojczyzny, bezpieczeństwa poprzez wzmocnienie polskiej armii, okazało się trafne w momencie wybuchu wojny na Ukrainie – powiedział wiceprezes PiS Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Joachim Brudziński mówi, że tylko odpowiedzialna polityka pozwoliła powstrzymać wojnę hybrydową, którą rozpoczął Putin z Łukaszenką na polsko-białoruskiej granicy. Wojnę, która miała zdestabilizować sytuację w Polsce przed atakiem Rosji na Ukrainę, bo z jednej strony mielibyśmy falę nielegalnych imigrantów z krajów bliskiego wschodu, z drugiej falę uciekinierów wojennych.
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział w Brojcach, że jeśli PiS wygra wybory, to będzie realizować to, co zostanie przygotowane i przedstawione w ramach spotkań „Polska to przyszłość”.
źródło: TVP3 Szczecin