• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Radziszewo

Prawo i Sprawiedliwość blisko ludzi. Spotkanie z mieszkańcami Radziszewa [WIDEO]

23:20, 25.03.2023
  Adrian Nijak / kb;   TVP3 Szczecin
Prawo i Sprawiedliwość blisko ludzi. Spotkanie z mieszkańcami Radziszewa [WIDEO]

- Jakoś nie brakuje pieniędzy na wszystkie programy społeczne, na inwestycje. Przecież państwo to widzicie. Nie da rady ukryć tego, że te pieniądze, których wcześniej nie było, znalazły się – powiedział Artur Szałabawka, poseł PiS.
W Radziszewie z posłem Prawa i Sprawiedliwości Arturem Szałabawką spotkało się kilkadziesiąt osób. Poruszano tematy lokalne, takie jak budowa obwodnicy. Na spotkaniach z cyklu "Przyszłość to Polska" partia Jarosława Kaczyńskiego przygotowuje program na kolejne lata. - Celem takich spotkań jest to, żebyśmy wsłuchiwali się w głos Polaków, bo to Polacy wiedzą najlepiej, czego im potrzeba – powiedział Krzysztof Romianowski, szczeciński radny PiS. Było sporo o wprowadzonych przez rząd reformach, inwestycjach i programach społecznych.
 
 
 
...
 
- Wspieramy emerytów, młode rodziny i młodzież, która do 26. roku życia nie płaci podatków. Tego nie było za czasów żadnego rządu i jeszcze obniżamy podatki – tłumaczy Krzysztof Romianowski, szczeciński radny PiS.
To była jasna aluzja do poprzedników - Dla Tuska i jego ekspertów ekonomicznych wszystkie programy społeczne, socjalne, które wprowadzało Prawo i Sprawiedliwość, to było rozdawnictwo. Pamiętamy słowa „Piniędzy nie ma i nie będzie” Rostowskiego – przypomniał wiceprezes PiS Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego. Jak słychać było w Radziszewie, pieniądze jednak są. Na przykład na rekordowe waloryzacje rent i emerytur, które trafiły już do większości seniorów. Minimalna emerytura wzrosła o 250 złotych i wynosi blisko 1600 złotych. Oprócz waloryzacji są też trzynastki i czternastki. Pierwsze tegoroczne trzynastki właśnie trafiły na konta emerytów.
- "Babciowe" to suma 500+ i RKO (1000 zł miesięcznie) na dowolną opiekę, razem 1500 zł. Babciom dodatkowo opłacamy połowę składek emerytalnych, a powrót do wieku emerytalnego to 7 lat więcej na czas z wnukami – napisała na Twitterze Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
PiS zapowiada dalsze wsparcie rodzin. Dogonić partię Jarosława Kaczyńskiego chce Donald Tusk, który chciałby wprowadzić "babciowe", czyli 1500 złotych dla każdej kobiety, która po urlopie macierzyńskim wróci do pracy. - To jest wyraz szacunku dla tych wszystkich, którzy swój czas poświęcają opiece nad potrzebującymi, nad małymi dziećmi, nad słabszymi – mówił Donald Tusk, przew. PO. Taki program już istnieje - odpowiada Ministerstwo Rodziny.
W poprzednich latach o programach społecznych politycy PO mówili z pogardą. Byli przeciwni wprowadzeniu 500 plus. Dlatego PiS przestrzega przed "babciowym". - Babciowe ma być takim wentylem, które pozwoli zlikwidować 500 plus i te wszystkie świadczenia, które są przyznane przez rząd PiS. To jest pewnik – powiedział Artur Szałabawka, poseł PiS.
źródło: TVP3 Szczecin