• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w regionie. Odwiedził Szczecinek i Drawsko Pomorskie

15:01, 13.07.2019
  Przemysław Plecan / ms;   TVP3 Szczecin
Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w regionie. Odwiedził Szczecinek i Drawsko Pomorskie Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Szczecinka i Drawska Pomorskiego. Zwrócił uwagę na osiągnięcia rządu w polityce społecznej i prorodzinnej. Prezydent podkreślał, że obecnie realizowana polityka polega na sprawiedliwym dzieleniu dóbr.

Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Szczecinka i Drawska Pomorskiego. Zwrócił uwagę na osiągnięcia rządu w polityce społecznej i prorodzinnej. Prezydent podkreślał, że obecnie realizowana polityka polega na sprawiedliwym dzieleniu dóbr.

- Jest to piękne miejsce do wypoczynku, ale jest to miejsce, które ma swój urok i niezwykle piękną, urzekającą przyrodę – opisał Andrzej Duda, prezydent RP.
W Szczecinku Prezydent Andrzej Duda spotkał się z gorącym powitaniem, nie tylko najmłodszych.- Panie Prezydencie, Szczecinek to gościnne miasto, powiat szczecinecki to gościnni ludzie, powiat szczecinecki to fantastyczni ludzie. Można tu bardzo dobrze wypoczywać – powiedział Krzysztof Lis, starosta szczecinecki.

Co potwierdził prezydent, który pochwalił się znajomością tej części regionu, wymieniając miejscowości, w których nieraz wypoczywał.
 
 
 
...
 
- Chcemy, żeby to był przemysł nowoczesny, ale chcemy, żeby przy budowaniu tego nowoczesnego przemysłu były zachowane miejsca pracy, żeby Polacy mogli pracować tu w Polsce, a nie musieli wyjeżdżać za granice – powiedział prezydent Duda.
Prezydent pochwalił akcję sadzenia drzew przez nadleśnictwa i zachęcał do jej wspierania dodając, że Polska powinna dbać o klimat i środowisko. Zachęcił mieszkańców do ekologicznych zachowań. Mówił że zależy mu na coraz bardziej ekologicznym przemyśle, który w coraz większym stopniu dba o ochronę środowiska.
- Najważniejsze jest dla mnie to, żeby polska rodzina, gdy będę kończył swoją prezydencką służbę, mogła powiedzieć – tak, proszę pana, żyje nam się lepiej. To dla mnie będzie największa satysfakcja – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.
Zdaniem prezydenta potrzebna jest kontynuacja wprowadzanego przez rząd systemu społecznej gospodarki rynkowej. - Przez lata go nie było nie było, bo nie była realizowana podstawowa zasada społecznej gospodarki rynkowej, jaką jest sprawiedliwy podział dóbr w społeczeństwie – ocenił prezydent.

Mają to gwarantować między innymi programy społeczne takie jak 500 plus, 300 plus czy wsparcie dla seniorów i niepełnosprawnych.
Udało się ten temat z powodzeniem rozwiązać. I to jest wielka zasługa państwa, bo to był wielki test. Dziękuję za tę niezwykle propaństwową postawę i za tą świetną działalność. Jestem za to ogromnie wdzięczny – powiedział prezydent.
Po oficjalnym wystąpieniu prezydent osobiście rozmawiał z mieszkańcami Szczecinka.

W Drawsku Pomorskim prezydent Andrzej Duda nazwał likwidacje PGR-ów zbrodnią. Mówił, że zdaje sobie sprawę z tego jak wiele osób ucierpiało na skutek ówczesnej transformacji gospodarczej. Dziękował także samorządowcom i mieszkańcom za, jak powiedział, obywatelską postawę, gdy była likwidowana gmina Ostrowice.
Rola Drawska Pomorskiego od kilku lat stale rośnie. Między innymi dzięki poligonowi, gdzie ma powstać amerykańsko-polskie centrum szkolenia bojowego. I nie jest wykluczone, że to właśnie na drawskim poligonie Andrzej Duda i prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump 31. sierpnia odwiedzą stacjonujących tu amerykańskich żołnierzy.

źródło: TVP3 Szczecin