• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Koniewo

Parafianie nie czekają i sami chcą wyremontować kościół

21:30, 26.06.2019
  Małgorzata Miszczuk / kb;   TVP3 Szczecin
Parafianie nie czekają i sami chcą wyremontować kościół Mieszkańcy Koniewa w powiecie kamieńskim postanowili sami wyremontować swój kościół, który jest zabytkiem na skalę światową. Ale zabytkowy budynek - niszczeje coraz bardziej, a mieszkańcy niewielkiego Koniewa- coraz bardziej martwią się o przyszłość swojego urokliwego kościółka.

Mieszkańcy Koniewa w powiecie kamieńskim postanowili sami wyremontować swój kościół, który jest zabytkiem na skalę światową. Ale zabytkowy budynek - niszczeje coraz bardziej, a mieszkańcy niewielkiego Koniewa- coraz bardziej martwią się o przyszłość swojego urokliwego kościółka.

TVP3 Szczecin
TVP3 Szczecin

Podziel się:   Więcej
- Takie obiekty są bardzo wartościowe. W gminie nie ma ich za wiele, dlatego są dla nas bardzo cenne. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to inicjatywa oddolna. Sami mieszkańcy widzą potrzebę ratowania zabytkowego obiektu – mówi Marek Grocholski, zastępca burmistrza Wolina.
Koniewski kościół dla większości ze stu mieszkańców - to najważniejsze miejsce we wsi. Zanim jednak remont ruszy - potrzebne są środki na dokumentację techniczną, która kosztuje około 50 tysięcy złotych. Dlatego parafianie wzięli sprawę w swoje ręce i wspierani przez księdza proboszcza - rozpoczęli zbiórkę. Przekonują innych między innymi tym, że ich kościół to perełka na skalę światową - zabytek klasy zero, czyli obiekt o najwyższej wartości artystycznej, historycznej i naukowej.
 
 
 
...
 
Tak zwane „cegiełki” na ratowanie kościoła można przekazywać na konto parafii.
źródło: TVP3 Szczecin