16.08.2014

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

18 lipca na 35. piętrze Warsaw Trade Tower, w drugie urodziny "doc! photo magazine" odbył się wernisaż wystawy i premiera książki "DEBUTS", prezentującej najbardziej utalentowanych, młodych (duchem) polskich fotografów.

Violette Leduc to nieznana w Polsce, francuska pisarka i bliska przyjaciółka Simone de Beauvoir. Leduc jako pierwsza odważnie pisała o kobiecej seksualności, a jej wydana w 1964 powieść pod tytułem Bękart zyskała miano kultowej, idealnie wpisując się w ówczesne nastroje. 15 sierpnia w polskich kinach pojawił się film "Violette" - filmowy portret pisarki, wyreżyserowany przez znakomitego francuskiego twórcę Martina Provosta, autora "Serafiny" (2009).

Ikona nowojorskiego punk rocka, która wniosła do niego pierwiastek feminizmu i dużą dawkę poezji. Piosenkarka, pisarka, malarka, zagorzała pacyfistka. Jej debiutancka płyta Horses trafiła na listę stu najważniejszych płyt wszechczasów, a ona sama – do Rock and Roll Hall of Fame. Już 17 sierpnia legendarna Patti Smith wystąpi w warszawskim Amfiteatrze w Parku Sowińskiego, aby zaśpiewać swoje największe przeboje, takie jak Because the Night, czy Gloria oraz twory z najnowszego albumu Banga.