• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Czy legendarna skocznia w Harrachovie zostanie uratowana?

18:09, 14.08.2019
  Jacek Jaworski;   TVP3 Wrocław
Czy legendarna skocznia w Harrachovie zostanie uratowana?

Jakub Janda i Adam Małysz (fot. PAP ČTK Radek Petrasek)
Jakub Janda i Adam Małysz (fot. PAP ČTK Radek Petrasek)

Podziel się:   Więcej
W Harrachovie jest kompleks trzech skoczni: małej, średniej i mamuciej. Ostatnie zawody pucharu świata odbyły się tam 5 lat temu. Od tamtej pory obiekt popada w ruinę.

Lokalny klub narciarski postanowił zorganizować publiczną zbiórkę pieniędzy na ratowanie obiektu. Akcję poparł między innymi Adam Małysz, który ma wielki sentyment do skoczni w Harrachovie. To tam odnosił swoje największe sukcesy. Do publicznej zbiorki przyłączył się również najlepszy czeski skoczek narciarski Jakub Janda.

Działacze i sportowcy z czeskiego klubu nie chcą dłużej czekać i potrzeć, jak skocznia popada w ruinę. Sami postanowili zebrać pieniądze na jej remont. – Nie możemy już dalej czekać na pieniądze z Pragi, bo miną jeszcze dwie zimy i nie będzie czego remontować. Bardzo liczymy na wsparcie polskich kibiców. Jest ono dla nas ważne, bo chcemy ponownie zaistnieć na mapie skoków narciarskich – mówi Stanislaw Slawik.

– Dzięki skoczniom w Harrachovie i nowemu Centrum Sportu w Jakuszycach jest szansa na stworzenie największego ośrodka sportów zimowych w Europie – przekonywał dziś Adam Małysz. Zadeklarował, że wystawi na licytacje swoje pamiątki z pucharów świata.

Do Harrachova w okresie wakacyjnym przyjeżdża bardzo wielu polskich turystów. Są zaskoczenie złym stanem czeskich skoczni. Organizatorzy akcji liczą, że po remoncie skoczni w Harrachovie zorganizowane zostaną Mistrzostw Świata w Lotach w 2024 roku.

Sprawdź, jak pomóc: harrachovskijumping.com
 
 
 
...
 
źródło: TVP3 Wrocław