• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wrocław: zadrżała cała kamienica

18:14, 15.05.2019
  Marcin Lustig;   TVP3 Wrocław
Wrocław: zadrżała cała kamienica

W lipcu w kamienicy powinny ruszyć prace remontowe (fot. TVP3 Wrocław)
W lipcu w kamienicy powinny ruszyć prace remontowe (fot. TVP3 Wrocław)

Podziel się:   Więcej
W ubiegłym tygodniu nagły huk postawił na nogi wszystkich mieszkańców kamienicy przy Traugutta. Budynek osunął się. Część lokatorów została uwięziona we własnych mieszkaniach. Nie mogli otworzyć drzwi. Pomagali im sąsiedzi. Pan Paweł Cybulski ma uszkodzone okna. Trudno je otworzyć. Budynek osiadł. Ściany w mieszkaniach i na korytarzach są tak popękane, że odpada tynk.

Kamienica od dawna wymagała pilnego remontu, ale odkąd na sąsiedniej działce ruszyły prace budowlane z dnia na dzień jest coraz gorzej. Urzędnicy uspokajają – kamienicy nie grozi zawalenie. W lipcu powinny ruszyć prace remontowe, a deweloper z sąsiedniej budowy ma zabezpieczyć fundamenty. – Do Powiatowego Inspektoratu Budowlanego został złożony protokół z bezpieczeństwa użytkowania budynku. Taki dokument potwierdza, że mieszkańcy są bezpieczni – uspokaja Katarzyna Galewska ze Spółki Wrocławskie Mieszkania.

Mieszkańców to nie przekonuje. – My nic nie wiemy, nie mamy żadnej ekspertyzy, nie mamy żadnych wyników. Nie możemy się doprosić potwierdzenia pisemnego, żeby ktoś wziął odpowiedzialność za to, że jesteśmy bezpieczni – mówi Joanna Cybulska, mieszkanka kamienicy na ulicy Traugutta we Wrocławiu.

Mieszkańcy ulicy Traugutta boją się, że nim zakończy się budowa sąsiedniego budynku, ich ponad stuletnia kamienica obróci się w stertę gruzów. Dlatego oczekują od miejskich urzędników pilnej interwencji. Czekają na generalny remont, bo – jak mówią – chodzi o ich zdrowie i życie.
źródło: TVP3 Wrocław