• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Będzie łatwiej poruszać się między Lubinem a Polkowicami?

19:28, 03.07.2020
  Maciej Biskup; ŁUKOWS;   TVP3 Wrocław
Będzie łatwiej poruszać się między Lubinem a Polkowicami?

S3 między Lubinem i Polkowicami to plac budowy (fot. TVP3 Wrocław)
S3 między Lubinem i Polkowicami to plac budowy (fot. TVP3 Wrocław)

Podziel się:   Więcej
Zaledwie 16 km dzieli Lubin od Polkowic. Mimo to pokonanie tej trasy samochodem niekiedy spędza sen z powiek kierowców. Kierowcy skarżą się, że stoją w korkach i ten krótki odcinek zabiera im nawet godzinę. Mogłoby być inaczej, gdyby między miastami można było poruszać się S3. Mimo że ekspresową „trójką” przejedziemy przez całe Zagłębie Miedziowe, to odcinek Lubin – Polkowice nadal jest placem budowy.

– Poprzedni wykonawca prowadził kontrakt niezgodnie z zawartą umową, nie wypełniał jej zapisów, nie regulował płatności wobec swoich kontrahentów – tłumaczy Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Generalna Dyrekcja zerwała umowę z firmą i naliczyła jej karę. Wyłoniono nowego wykonawcę, co ponownie przedłużyło realizację zadania, ale dla kierowców jest nadzieja.

– Wszystkie wykonywane od kilku miesięcy roboty dążą do przerzucenia ruchu z drogi tymczasowej na co najmniej jedną jezdnię trasy głównej pomiędzy węzłami Polkowice i Lubin Północ – informuje Szumiata.

Miałoby to stać się jeszcze w te wakacje. To jednak dobra wiadomość nie tylko dla kierowców. – W przypadku jakiejkolwiek awarii na tym odcinku drogi ruch był przekierowany przez miejscowości wiejskie. To bardzo mocno nie tylko wpływało na jakość dróg w sołectwach np. Sobin, Jędrzychów, Żelazny Most, ale również na bezpieczeństwo pieszych i mieszkańców tych sołectw – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Kiedy jednak pierwszy odcinek S3 między miastami zostanie oddany do użytku? Dokładnej daty nie ma. Wiadomo, że cała inwestycja ma zostać skończona do drugiego kwartału 2021 r.
źródło: TVP3 Wrocław