• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ulica Gajowicka w końcu do remontu? Na razie trwają konsultacje

15:20, 17.05.2020
  Marcin Moneta;   TVP3 Wrocław
Ulica Gajowicka w końcu do remontu? Na razie trwają konsultacje

Nawierzchnia ulicy Gajowickiej cieszy się niechlubną sławą jednej z najgorszych we Wrocławiu (fot. TVP3 Wrocław)
Nawierzchnia ulicy Gajowickiej cieszy się niechlubną sławą jednej z najgorszych we Wrocławiu (fot. TVP3 Wrocław)

Podziel się:   Więcej
Nawierzchnia ulicy Gajowickiej cieszy się niechlubną sławą - jednej z najgorszych we Wrocławiu

- Dziura na dziurze, jeździ się jak po wertepach, można zostawić zawieszenie - potwierdza Paulina Polus, mieszkanka Wrocławia.

Ulica Gajowicka ma blisko dwa kilometry i jest jedną z najdłuższych w mieście. O jej przebudowę od lat zabiegały osiedla Borek, Gajowice i Powstańców Śląskich.

- Trzy lata temu zaczęliśmy intensywne rozmowy ze spółką Wrocławskie Inwestycje, przedstawiliśmy nasze oczekiwania wobec tej trasy - opowiada Michał Kwiatkowski, przewodniczący zarządu osiedla Powstańców Śląskich. - To mieszkańcy, którzy na co dzień korzystają z tej drogi najlepiej wiedzą co jest potrzebne - dodaje radny.

Teraz w końcu dla Gajowickiej mają nadejść lepsze czasy. Miasto przygotowało koncepcję przebudowy ulicy. Rozpoczęły się konsultacje społeczne z mieszkańcami. Projekt obejmuje m.in. wymianę instalacji i nawierzchni, lokalizację torowiska wbudowanego w jezdnię oraz dwukierunkową drogę dla rowerów.

- Można konsultować miejsca parkingowe, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe - wymienia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

W oparciu o konsultacje społeczne powstanie docelowy projekt budowlany. Tu jednak konkrety się kończą. Kiedy ruszy przebudowa ulicy Gajowickiej? Tego nie wiadomo.

- Wrocław realizuje dzisiaj olbrzymie inwestycje – tramwaj na Nowy Dwór i Popowice, Mosty Pomorskie, Mosty Chrobrego, oś zachodnia. To są inwestycje miliardowe - tłumaczy Krzysztof Świercz. - Trzeba to rozłożyć w czasie.

Wiele ulic Wrocławia o nawierzchni z kostki brukowej prezentuje podobny stan do Gajowickiej. Na północy miasta równie zniszczona jest ulica Pomorska. I tu w przygotowaniu jest projekt przebudowy, jednak same prace zaczęłyby się najwcześniej za trzy lata - po przebudowie Mostów Pomorskich. Według aktywistów miejskich wymiana wysłużonej, zniszczonej kostki brukowej na ulicach postępuje zbyt wolno.

- Swoją drogą mówił o tym w kompanii wyborczej Jacek Sutryk, ale tych ulic jest bardzo dużo. Nie ma terminów. Niech chociaż będzie terminarz Gajowickiej i Pomorskiej - apeluje Jakub Nowotarski z Akcji Miasto.

Każdy, kto chciałby zabrać głos w sprawie tego, jak powinna się zmienić ulica Gajowicka, będzie mógł wziąć udział w e-spotkaniu mieszkańców w najbliższy czwartek 21 maja - między innymi poprzez Facebooka.
źródło: TVP3 Wrocław