• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wakacyjne kursy do turystycznych atrakcji Dolnego Śląska

16:14, 02.07.2020
  Michał Torz; ŁUKOWS;   TVP3 Wrocław
Wakacyjne kursy do turystycznych atrakcji Dolnego Śląska

Autobus Polbusa w Srebrnej Górze (źródło: fb.com/polbuspks.wroclaw)
Autobus Polbusa w Srebrnej Górze (źródło: fb.com/polbuspks.wroclaw)

Podziel się:   Więcej
Srebrna Góra to największa górska twierdza Europy. Każdego roku przyjeżdżają tu dziesiątki tysięcy turystów. Zwykle własnymi samochodami, bo to miejsce położone z dala od głównych szlaków komunikacyjnych.

Teraz w to miejsce turyści mają dojechać dzięki nowym połączeniom uruchomionym przez Polbus. Autobusy będą kursowały do połowy września. – To są przewozy po Ziemi Kłodzkiej: Wrocław – Szczeliniec Wielki, Wrocław – Kudowa-Zdrój, Wrocław – Czarna Góra oraz jedno zmodyfikowane połączenie Wrocław – Sobótka – wymienia Mariusz Kruk, prezes zarządu spółki.

Maksymalna cena za bilet to 25 zł. W przyszłości planowany jest przewóz rowerów. Właściciele lokalnych atrakcji turystycznych liczą na to, że nowe połączenia pomogą w zwiększeniu ruchu turystycznego, który zamarł w wyniku pandemii.

– W maju frekwencja była na poziomie ok. 400 – 500 osób. To 5 proc. tego, co było w ub.r. – informuje Maciej Szymczyk, dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. – Jeżeli ten ruch będzie prowadził do Sobótki, to myślę, że wielu turystów odwiedzi też samo miasteczko, które też jest bardzo ciekawe – dodaje Ewelina Staniszewska ze sklepu z produktami lokalnymi „Ślężański”.

– Od lipca liczymy na to, że ten ruch przesuwa się i będzie coraz lepszy. Widzimy tendencję, że wrzesień, październik, listopad będą w tym roku lepsze, bo – można tak powiedzieć – koronawirus przesunął nam sezon – mówi Maciej Dziczkowski, prezes Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Region nie żyje tylko z turystów. Pod koniec maja informowaliśmy o problemach PKS w Kłodzku. Mieszkańcy tej części regionu narzekają na brak połączeń. Prezes Polbusa poinformował nas, że w tej sprawie trwają już rozmowy z tamtejszymi samorządami.
źródło: TVP3 Wrocław