Taka była „Brydzia” – wspomnienie tych, którzy z nią pracowali

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Brygida Frosztęga-Kmiecik od początku swojej kariery zawodowej związana była z TVP Katowice. Zaczynała w 2003 roku od newsów w redakcji „Aktualności”. Jej prawdziwą miłością był jednak reportaż.

Zajmowała się przede wszystkim tematyką społeczną, historiami, w których na pierwszy plan wysuwał się człowiek – jego problemy, ale także radości, codzienne smutki i wyjątkowe sukcesy.

Była wydawcą Magazynu Reporterów emitowanego na antenie katowickiego ośrodka, autorką wielu znakomitych reportaży realizowanych m.in. do Magazynu Ekspresu Reporterów i Reportera Polskiego TVP2, Non stop Polska TVP1, i Telekuriera Telewizji Regionalnej.

Była laureatką wielu nagród, w tym m.in. pierwszego miejsca w konkursie dziennikarskim „Silesia Press” na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Reportażu „Camera Obscura” i w konkursie „Tak. Pomagam”. Była nominowana do nagrody dziennikarskiej Grand Press za reportaż „Obywatelka Dorotka”.

To ona w swoim reportażu „odkryła” Janusza Świtaja, sparaliżowanego mężczyznę, który poprosił o eutanazję. Program wywołał ogólnopolską dyskusję o problemach eutanazji i zapoczątkował akcję pomocy dla chorego.

Jaka była prywatnie Brygida Frosztęga-Kmiecik, jak powstawały jej reportaże i co było dla niej w życiu najważniejsze? Tragicznie zmarłą koleżankę w reportażu pt. „Brydzia” wspominają przyjaciele i współpracownicy.