Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Czwartek – 27 października

13:41, 12.10.2011
Czwartek – 27 października Dzisiaj rozmawiamy o bezpieczeństwie kart zbliżeniowych, kobietach na kierowniczych stanowiskach i cenach paliw. Poza tym dużo mówimy o wydarzeniach kulturalnych i nowościach wydawniczych. Zapraszamy!
Książka ukazała się w serii „Asy kryminału”
- wydawnicza nowość – rozmawiamy z Krzysztofem Kotowskim – autorem bestsellerów, dziennikarzem i psychologiem o jego najnowszej powieści „Krew na Placu Lalek”. Książka trafiła do księgarni kilka dni temu w serii „Asy kryminału”. Nasz gość zdobył sobie uznanie właśnie kryminałami i tzw. thrillerami hipotetycznymi. Czytelnicy uwielbiają jego powieści o dziennikarzu Adamie Kniewiczu „Zygzak”, „Japońskie cięcie”, „Marika”, „Serwal”, „Obława”.


- od Broadway-u po West End – Jerzy Jeszke – aktor i wokalista, który w czasie swej 35. letniej kariery występował na największych scenach w Polsce i na świecie zaprasza do Teatru Muzycznego w Gdyni na przestawienie w reżyserii Macieja Korwina „Spamalot”. Nasz gość ma w swoim scenicznym dorobku ponad 60 premier granych w 6 językach. Obecnie występuje w roli Chagala w spektaklu Romana Polańskiego „Tanz der Vampire” w Stuttgart Palladium Theater, a od października gościnne w roli króla Artura w gdyńskim teatrze

- „Świteź” – rozmowa Kamilem Polakiem – reżyserem animowanego filmu – adaptacji ballady Adama Mickiewicza „Świteź”, który zrealizowano w technice animacji komputerowej 3D oraz animacji klasycznej, w inspiracji tradycyjną techniką malarstwa olejnego.

- gwiazdy w „Kawie czy herbacie?” – w studiu jest z nami kabaret Ani Mru Mru. W tym tygodniu na półki sklepowe trafia ich najnowsze DVD. Płyta „Czerń czy Biel” jest zapisem audio-video najnowszego programu kabaretu. Spektakl zarejestrowano w przepięknej sali Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. W programie oprócz dobrze już znanych skeczy, takich jak „Lokomotywa”, „Indianie” czy „Żona” znalazło się również wiele innych , które można było zobaczyć jedynie podczas występów. Wydawnictwo ukazuje się w dwóch formatach: DVD i Blu-ray, co jest absolutną nowością na rynku kabaretowym.

- muzyczny gość dnia – jest z nami Katarzyna Skrzyneczka, która opowiada o swojej współpracy z Gordonem Haskellem, który będzie miał koncerty w Polsce. 3 listopada wystąpi w Warszawie, a 4 listopada – w Zabrzu. Gordon Haskell jest muzykiem, kompozytorem oraz wokalistaą, jednym z najbardziej enigmatycznych członków legendarnej angielskiej grupy King Crimson, w której był wokalistą oraz grał na gitarze basowej.

zobacz również

  brak informacji