Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Piątek – 18 maja

23:33, 17.05.2012
Piątek – 18 maja Dziś dużo rozmów o muzeach, szczególnie Muzeum Narodowym w Warszawie oraz o artystach, a także o lekach. Poza tym w programie interesujące felietony, nowości wydawnicze, a także oryginalny festiwal. Zapraszamy!

Dziś dużo rozmów o muzeach, szczególnie Muzeum Narodowym w Warszawie oraz o artystach, a także o lekach. Poza tym w programie interesujące felietony, nowości wydawnicze, a także oryginalny festiwal. Zapraszamy!

Dziś 92. rocznica urodzin błogosławionego Jana Pawła II (fot. Janusz Mazur/PAP)
Dziś 92. rocznica urodzin błogosławionego Jana Pawła II (fot. Janusz Mazur/PAP)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Paulina Chylewska i Marek Zając

Mistrz kuchni – Waldemar Dolecki i Robert El Gendy

I szczegóły piątkowego spotkania:

- obchody 92. rocznicy – dziś mijają 92 lata od dnia urodzin Błogosławionego Jana Pawła II. Paulina i Marek zapraszają na uroczystości, które odbędą się w Wadowicach. Ich początek o godz. 10 przed budynkiem Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II wraz z urodzinową niespodzianką. Poza tym w programie zwiedzanie Domu Rodzinnego Jana Pawła II – to unikalna okazja obejrzenia wnętrza kamienicy po przebudowie, a przed instalacją nowej ekspozycji, msza święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisz. W uroczystościach weźmie udział wielu znakomitych gości m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, Rektor Sanktuarium w Fatimie – Carlos Manuel Pedros Cabecinhas. dyrekcja Domus Dei z Albano k. Rzymu – pracowni, w ktorej wykonano Drzwi Święte. Dziś już po raz dwunasty, uczniowie szkół im. Jana Pawła II z całej Polski, spotkają się także w Wadowicach, by uczcić 92. rocznicę urodzin swojego Patrona. Uroczystość uświetni replika chrzcielnicy papieskiej oraz woskowa figura Jana Pawła II, która znajdowała się w zbiorach Muzeum Madame Tussauds w Londynie i filii muzeum w Berlinie.

- „Rodziny w Pałacu Prezydenckim” – felieton Joanny Ficińskiej, relacja z wtorkowego, bardzo rodzinnego spotkania, w którym uczestniczył Joszko Broda oraz dużo dzieci z całej Polski. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin Bronisław Komorowski zaprosił wielodzietne i zastępcze rodziny. Głowy rodzin zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi. Para prezydencka ogłosiła też konkurs pod hasłem „Dobry klimat dla rodziny", adresowany do gmin i powiatów z całej Polski, które podejmują działania wspierające liczne rodziny.

- „Muzeum Narodowe cz. 1” – felieton Joanny Ficińskiej. Muzealny rozgardiasz, jakiego zwykle nie mogą zobaczyć zwiedzający. Reporterce i kamerze „Kawy czy herbaty?” udało się podpatrzeć ostatnie prace przed otwarciem Muzeum Narodowego w Warszawie Dziś poznajemy tajemnice i skarby Muzeum Narodowego w Warszawie – jednego z najstarszych muzeów w Polsce

- Welcome Festival – o pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Marketingu Miejsc i jego celach opowie Grzegorz Kiszluk – redaktor naczelny magazynu „Brief”. Odbędzie się on 21 i 22 maja w Gdyni. Silna marka miejsca zapewnia turystyczną oraz inwestycyjną atrakcyjność, która przynosi mieszkańcom wymierne korzyści. Misją Festiwalu jest działanie na rzecz budowania i rozwoju marek miejsc poprzez rozpowszechnianie idei Trójkąta Efektywności Briefu, czyli współpracy administracji publicznej z uczelniami oraz biznesem, przy wsparciu ekspertów marketingu. Welcome Festival to międzynarodowe spotkanie osób zajmujących się budowaniem marek miejsc – przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, uczelni oraz ekspertów z dziedziny marketingu. Celem jest zmiana podejścia do brandingu terytorialnego z promocyjnego na marketingowy, wskazanie korzyści ze współpracy oraz prezentacja najnowszych trendów, wymiana doświadczeń oraz integracja całego środowiska. Najważniejszym elementem Welcome Festival jest konkurs Welcome 2012. Ma on na celu wyłonienie najlepszych projektów w dziedzinie budowania marek miejsc – prowadzonych zarówno przez samorządy, jak i lokalny biznes czy uczelnie. Do 20 maja zostaną wyłonione zwycięskie projekty, a 22 maja odbędzie się gala, na której będą ogłoszeni zwycięscy.