Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Piątek – 25 maja

00:45, 25.05.2012
Piątek – 25 maja Dziś gościmy nad Bugiem i w nadbużańskim mieście – Drohiczynie. Poza tym rozmawiamy o endometriozie – groźnej chorobie pań oraz zdradzamy sekrety przygotowań do Festiwalu w Opolu. Zapraszamy!

Dziś gościmy nad Bugiem i w nadbużańskim mieście – Drohiczynie. Poza tym rozmawiamy o endometriozie – groźnej chorobie pań oraz zdradzamy sekrety przygotowań do Festiwalu w Opolu. Zapraszamy!

Dziś kolejne piękne miejsca nad Bugiem (fot. krzyskos/sxc.hu)
Dziś kolejne piękne miejsca nad Bugiem (fot. krzyskos/sxc.hu)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Paulina Chylewska i Marek Zając

Mistrzowie kuchni – Conrado Moreno i Miguel Angel Moreno Gomez – tata Conrado

I szczegóły piątkowego spotkania:

- Skandia Maraton Lang Team – Paulina i Marek zapraszają na 3 edycję maratonu do Lublina, Odbędzie się ona 27 maja. Setki uczestników wystartują z Placu Zamkowego, a dla dziennikarzy oraz strażaków zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski. Lublin po raz pierwszy znalazł się na mapie Skandia Maraton Lang Team. Dla wszystkich będzie to interesujące doświadczenie. Z Placu Zamkowego zawodnicy ruszą na południe, w kierunku Zalewu Zemborzyckiego – miejsca wypoczynku i rekreacji Lublinian. Ten teren jest określany jako raj dla rowerzystów oraz idealne miejsce do aktywnego wypoczynku dla rodzin z dziećmi, młodzieży, dorosłych oraz starszych. Tym samym idealnie wpisuje się w ideę Skandia Maraton Lang Team. Jak na razie w rywalizacji kobiet jest niepokonana Magdalena Hałajczak z Corratec Team. Wśród mężczyzn nastąpiło przetasowanie po maratonie w Białymstoku. Na prowadzenie wysunął się Bartosz Banach z HP-Sferis. Ta ekipa wysunęła się również na czoło klasyfikacji drużynowej. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Skandia Maraton Lang Team odbędą się na dystansie MINI, w kategoriach wiekowych: Kopiety Open i Mężczyzn do 45 roku życia i powyżej 45 lat. Mistrzostwa Polski Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Skandia Maraton Lang Team zostaną rozegrane również na dystansie MINI, w tych samych kategoriach wiekowych, co wśród dziennikarzy. Zgłoszenia udziału będą przyjmowane bezpośrednio w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

- największe serce – Paulina i Marek zachęcają do bicia rekordu Guinnessa w budowaniu serca dla mamy podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”. Jest on organizowany przez Caritas Diecezji Toruńskiej jutro na terenie lotniska Aeroklubu Pomorskiego. Serce będzie budowane przez 13 – 15 tysięcy osób. Ponadto na specjalnie tworzonej stronie www.sercedlamamy.pl będzie można przez Interner uczestniczyć w projekcie, budując serce wirtualnie. Projekt ma również aspekt charytatywny, na stronie bowiem pojawią się informacje na temat pomocy udzielanej dzieciom i młodym osobom w leczeniu i rehabilitacji oraz wspierania niepełnosprawnych sprzętem rehabilitacyjnym (tą formą pomocy jest objętych co roku 1500 osób. Ponadto podczas festynu organizatorzy będą zachęcać do oddania krwi osoby, które dzięki stronie sercedlamay.pl i wykonanym specjalnie czynnościom zdeklarowały swój dar życia.

- „Bug rajem dla turystów cz. 1” – felieton. Nasz reporter Tomasz Wolny, który cały tydzień spędził z kamerą w gminach nad Bugiem, podsumowuje swoje wrażenia z czasu spędzonego w tym malowniczym regionie

- Drohiczyn cz.1 – łączymy się z Anną Dąbrowską-Miazgą, która jest w historycznej stolicy Podlasia – Drohiczynie.