Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Piątek – 1 czerwca

19:25, 31.05.2012
Piątek – 1 czerwca Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka, mamy wiele atrakcji i upominków dla dzieci. Zachęcamy też Państwa do odwiedzenia najbliższego leśnictwa, bo właśnie dzisiaj w całej Polsce rozpoczynają się Dni Otwarte Lasów Państwowych. Zapraszamy!

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka, mamy wiele atrakcji i upominków dla dzieci. Zachęcamy też Państwa do odwiedzenia najbliższego leśnictwa, bo właśnie dzisiaj w całej Polsce rozpoczynają się Dni Otwarte Lasów Państwowych. Zapraszamy!

Dziś opowiadamy o leśnych atrakcjach i zapraszamy na Dni Otware LP (fot. somadjinn/sxc.hu)
Dziś opowiadamy o leśnych atrakcjach i zapraszamy na Dni Otware LP (fot. somadjinn/sxc.hu)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Paulina Chylewska i Marek Zając

Mistrzowie kuchni – Waldemar Dolecki i Conrado Moreno

Oto omówienie piątkowego spotkania:

Zapraszamy na Dni Otwarte w Lasach Państwowych, które dziś rozpoczynają się w całym kraju i potrwają do niedzieli. Przygotowano pasjonujące zabawy edukacyjne dla dzieci, rajdy rowerowe, biegi na orientację i konne kawalkady, treningi nordic walking pod okiem fachowców, podróże kolejkami wąskotorowymi przez leśne ostępy, koncerty, maratony filmowe, plenery fotograficzne, a nawet nocne wabienie sów. To tylko niektóre z atrakcji, jakie Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich gości na ten pierwszy czerwcowy weekend. Będą mogli Państwo poznać kulisy pracy leśników, bezpłatnie odwiedzić wiele muzeów, ogrodów dendrologicznych i pokazowych zagród ze zwierzętami. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.lasy.gov.pl/dni-otwarte

- Święto Dziękczynienia – nasi prowadzący informują, że w niedzielę, 3 czerwca odbędzie się V Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za dar życia i rodzinę” . Jego organizatorem jest Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Ci ż Państwa, którzy przyjdą w niedzielę na plac przed Świątynią Opatrzności Bożej, wezmą udział w rodzinnej grze plenerowej. Tłem dla całej zabawy będzie słowo „DZIĘKUJĘ” utworzone z gigantycznych liter, ustawionych na terenie „Miasteczka dla Dzieci”. Przy każdej z liter przygotowano różne zabawy, dzięki którym rodzice i dzieci nauczą się wdzięczności. Centrum Myśli Jana Pawła II jest odpowiedzialne za literkę „I”, przy której będzie można rozwiązać specjalną krzyżówkę. Gra jest przeznaczona dla dzieci do 12 roku życia i ich opiekunów. W ramach obchodów Święta Dziękczynienia odbędzie się kiermasz książek. Natomiast jutro Świątynia Opatrzności Bożej zaprasza do udziału w akcji „Największa Bramka Świata”. Na Polach Wilanowskich przed Świątynią stanie ogromna bramka piłkarska – szeroka na 20 m, wysoka na 5 m i głęboka na 4 m. Zadaniem uczestników będzie ustanowienie rekordu świata w liczbie strzelonych goli. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wysłać SMS pod numer 72551. W wiadomości zwrotnej znajdzie się adres strony internetowej, na której trzeba się zarejestrować. Następnie należy wydrukować certyfikat, przyjść na Pola Wilanowskie i… strzelić gola. Osobom wysyłającym SMS-y z Pól Wilanowskich umożliwimy strzelenie bramki po przedstawieniu zapisanej w telefonie wiadomości potwierdzającej udział w akcji.

- ruszamy nad mrze – Paulina i Marek zapraszają na 4 edycję Skandia Maraton Lang Team, która odbędzie się w niedzielę w Gdańsku. Na tresie nie zabraknie wielu krótkich i stromych podjazdów. Po trzech edycjach Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team na pozycjach liderów mocno stoją: Magdalena Hałajczak z Corratec Team i Bartosz Banach z HP-Sferis.

- „Andora” – felieton Michała Adaszewskiego. Jutro na stadionie Legii Warszawa ostatni sparing kadry narodowej przed UEFA EURO 2012. Nasi piłkarze zagrają z Andorą. Jak wygląda kraj drużyny, którą będziemy gościć w Warszawie? Dlaczego warto odwiedzić jedno z najmniejszych państw świata? – o tym właśnie opowiada nasz felieton