Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Piątek – 13 grudnia

16:21, 12.01.2012
Piątek – 13 grudnia Dziś odwiedzamy Wrocław, rozmawiamy o nowoczesnych implantach, nowym prawie chroniącym pielęgniarki i o ekonomicznej edukacji. Poza tym wydawnicze nowości – książkowe i muzyczne, a wśród gości Halina Mlynkova. Zapraszamy!

- jak odnaleźć radość życia po zakończeniu związku? – jak się odkochać, żeby móc otworzyć się na nowe uczucie? Wielu wskazówek udzielają: Artur Król – psycholog i trener, który od wielu lat prowadzi warsztaty dla nieśmiałych, a także – z odkochiwania oraz Maria Rotkiel – psycholog. Gdy kończy się związek, ludzie cierpią, bo właśnie stracili ważną część swego życia. Pewien okres złego samopoczucia jest w tej sytuacji całkiem naturalny, a nawet zdrowy. Tak jak naturalny jest okres żałoby po śmierci bliskiej osoby, bo to w sumie dość podobne procesy godzenia się ze stratą. Problem się pojawia, gdy cierpienie trwa zbyt długo. Zbyt długo – w zależności od stażu i powagi związku, może oznaczać od kilku tygodni do kilku miesięcy po rozstaniu. Gdy taki stan trwa kilka lat albo smutek jest tak silny, że człowiek nie jest w stanie normalnie funkcjonować – ma problemy w pracy i w innych dziedzinach, to znak, że jest potrzebna pomoc. Trzeba popracować z osobą o złamanym sercu. Miała ona wizję przyszłości z utraconym ukochanym czy ukochaną. Gdy odchodzi partner, wizja się rozpada, zostaje pustka, która boli. Trzeba ją wypełnić. Po pierwsze pokazując, że wymarzona przyszłość mogłaby wcale nie być taka różowa i cudowna, a po drugie – pomagając budować nową przyszłość. Taką, która może być szczęśliwa, choć tamten związek już się skończył. Podobnie pracuje się z nieszczęśliwie zakochanymi.
Książka jest spacerem przez życie Daniela Passenta
- wydawnicza nowość – Państwa gościem jest Daniel Passent. W środę ukazała się jego niezwykła biografia „Passa”. Z tym doskonałym dziennikarzem, autorem książek, satyrykiem i tłumaczem oraz dyplomatą, wieloletnim felietonistą tygodnika „Polityka” i ambasadorem RP w Chile rozmawiał Jan Ordyński. Książka, która jest spacerem przez życie, zaczyna się od wstrząsającego opisu dzieciństwa. Mimo tragicznych pierwszych lat życia, od przybranych rodziców otrzymał świetne wykształcenie, prowadził światowe życie, pełne interesujących spotkań. O tym wszystkim opowiada z właściwą dla siebie swadą i autoironią. Książka jest pełna anegdot o ludziach, z którymi Passent pracował, przyjaźnił się, spotykał. A było ich morze: od wielkich polityków, po pisarzy, artystów, sportowców. Jest też szczerym rozliczeniem z życia: przyznaniem się do pewnych błędów, ale też obroną wyborów moralnych. W biografiach wydawanych w Polsce nie było jeszcze tak szczerego rozliczenia. To niezwykły zapis niezwykłej biografii. Świadectwo czasów i ludzi, którzy są ważni w życiu Daniela Passenta, ale też tworzyli polską, i nie tylko polską powojenną historię. Jest też wielkim ukłonem w stronę „Polityki”, która przez długi czas była dla naszego gościa drugim domem.
Uwaga! – mamy dla Państwa te książki, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 22 50 70 157

- poduszkowiec – ponownie łączymy się ze stolicą Dolnego Śląska. Agata Dzikowska i jej goście: sierż. sztab. Krzysztof Semp i asp. Kamil Rynkiewicz – wrocławscy policjanci z dumą prezentują swoją najnowsze pojazdy. Nowy sprzęt to poduszkowiec HT-P 400 Anakonda, samochód terenowy i przyczepa z platformą do szybkiego rozładunku. Sprzęt kosztował 385 tysięcy zł i został kupiony przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Wspieranie bezpieczeństwa i reagowanie na zagrożenia na terenie Dolnego Śląska”. Poduszkowiec ułatwi policji pracę na wodzie w dowolnym miejscu i właściwie w każdych warunkach pogodowych. Sprzęt będzie wykorzystywany do patrolowania i akcji ratowniczych.

zobacz również

  brak informacji