Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Piątek – 8 czerwca

01:10, 07.06.2012
Piątek – 8 czerwca W dniu inauguracji mistrzostw Europy w piłce możnej UEFA EURO 2012 witają Państwa: Paulina Chylewska – ze studia Telewizji Polskiej w fabryce czekolady Wedel, Katarzyna Kopeć ze Strefy Kibica w centrum Warszawy i Marek Zając – z naszego tradycyjnego studia „Kawy czy herbaty?”. Temat programu nie jest trudny do odgadnięcia – to oczywiście wielkie wydarzenie sportowe – najważniejszy w Europie turniej piłkarski. Zapraszamy!

W dniu inauguracji mistrzostw Europy w piłce możnej UEFA EURO 2012 witają Państwa: Paulina Chylewska – ze studia Telewizji Polskiej w fabryce czekolady Wedel, Katarzyna Kopeć ze Strefy Kibica w centrum Warszawy i Marek Zając – z naszego tradycyjnego studia „Kawy czy herbaty?”. Temat programu nie jest trudny do odgadnięcia – to oczywiście wielkie wydarzenie sportowe – najważniejszy w Europie turniej piłkarski. Zapraszamy!

Dziś inauguracja UEFA EURO 2012. Jakie szanse ma nasza reprezentacja? (fot. Bartłomiej Zborowski/PAP)
Dziś inauguracja UEFA EURO 2012. Jakie szanse ma nasza reprezentacja? (fot. Bartłomiej Zborowski/PAP)

Podziel się:   Więcej
Oto omówienie piątkowego, wyjątkowego wydania:

- typujemy wynik grupy polsko-greckiej – w studiu Telewizji Polskiej urządzonym na dachu fabryki czekolady Wedel gościem Pauliny Chylewskiej jest doskonale Państwu znany Grek – Theo Vafidis – mistrz kuchni, właściciel restauracji. Rozmawiamy o nastrojach w greckiej ekipie i o tym, jaki będzie rozpoczynający się turniej

- „Kolacja UEFA” – felieton Katarzyny Kopeć. Wczoraj wieczorem w Zamku Królewskim w Warszawie, w Arkadach Kubickiego odbyła się uroczysta kolacja, poprzedzająca dzisiejszą inaugurację UEFA EURO 2012. Oto relacja z tego wydarzenia.

- czy Hiszpanie obronią tytuł? – na ten temat dyskutujemy z Conrado Moreno i Jose Gomez Moreno – kibice Hiszpanii. Czy nasi goście są pewni triumfu swoich piłkarzy? Czy duma może zgubić byłych mistrzów? Jak ekspresyjność Hiszpanów ożywi Polskę?

- Strefa Kibica cz.1 – łączymy się z uroczyście wczoraj otwartą, największą w Polsce, Strefą Kibica. Jest tam Katarzyna Kopeć. Jej gośćmi są zawodniczki z piłkarskiej drużyny dziewcząt. Jak one oceniają szanse naszej reprezentacji? Strefa Kibica w Warszawie mieści się na placu Defilad wokół Pałacu Kultury i Nauki. Może się w niej zmieścić 100 tysięcy osób. Znajdą się tu m.in.: centralna scena, 6 wielkich ekranów, na których będzie można oglądać mecze na żywo i ich retransmisje; strefa rozrywkowej działalności sponsorów; strefa gastronomiczna: restauracje, bary piwne, itp.; oficjalny sklep z pamiątkami UEFA EURO 2012™; Centrum Prasowe Miasta – Gospodarza z platformą dla stacji telewizyjnych; 4 stałe punkty medyczne i 40 profesjonalnych patroli świadczących pierwszą pomoc (ulokowanych przy 2 wejściach od ul. Emilii Plater, a także przy lewej iglicy); informacja turystyczna w językach polskim, angielskim i rosyjskim. Do dyspozycji kibiców są też depozyty, w których można bezpieczne przechowywać rzeczy osobiste, a także przedmioty ujęte w regulaminie Strefy, których nie można wnosić na jej teren. W Strefie są również rozlokowane bankomaty oraz punkty wymiany walut oraz zaplecze sanitarne z około 600 kabinami i umywalniami. W dni meczowe Strefa Kibica w Warszawie będzie czynna w godz. 12 – 1, a w pozostałe dni od godz. 12 do 23. 1 lipca, czyli w dniu finałowego meczu i zakończenia funkcjonowania Strefy Kibica, będzie ona działać od godz. 12 do 4. w nocy. Wstęp do Strefy jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali wiele koncertów i musicali, spotkań z piłkarzami i ludźmi ze świata sportu, emisje archiwalnych materiałów i programów telewizyjnych z mistrzostw Europy oraz letnie kino z filmami o sportowej tematyce.

- piłka nożna w krzywym zwierciadle – Państwa gościem jest Edward Lutczyn – artysta plastyk, karykaturzysta, autor satyrycznych rysunków. W studiu nadal są również Conrado Moreno i Jose Gomez Moreno. Jak wygląda UEFA EURO okiem znakomitego rysownika?