Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Środa – 8 maja

17:28, 07.05.2013
Środa – 8 maja Dziś m.in. o tym, jak pomóc maturzyście pokonać stres. Poza tym mówimy o dopingu w sporcie, wydarzeniach muzycznych oraz o tym, jak zostaną spożytkowane unijne fundusze do 2020 roku. A w naszej kuchni – mistrz Paweł Mieszała. Zapraszamy!
Dziś wywiad z artystką
- „Primabalerina” – wywiad Kamili Tyrankiewicz z Anastazją Wołoczkową, która kilka dni temu wystąpiła w Polsce. Gwiazda nie tylko tańczy, ale również śpiewa utwory specjalnie napisane dla niej przez najlepszych rosyjskich kompozytorów. Na warszawskiej scenie w Sali Kongresowej, artystka przedstawiła nowy spektakl „Nowy wiek”. Wystąpiła ze swoim baletem akrobatycznym, z solistą baletu Teatru Bolszoj, z solistami moskiewskich teatrów operowych, oraz z duetem skrzypcowym „Vibracie”

- życie i polityka – jak je połączyć? Jak być dobrą mamą i sumienną minister? O tym dyskutujemy z Elżbietą Bieńkowską – minister rozwoju regionalnego. Pani minister mieszka w Mysłowicach, ma troje dzieci. Perfekcyjnie zna perski i angielski. Życie rodzinne prowadzi na Śląsku, a służbowe – w Warszawie. Nie chciała przeprowadzać całej rodziny do stolicy, żeby dzieci podwójnie nie odczuwały samotności, gdy mama do późna siedzi w pracy. Nie chciała wyrywać dzieci z ich środowiska. Pomimo, że pani minister jest z dala od domu, wie, co dzieje się u córki Zosi, codziennie rozmawia z nią przez telefon, konsultują wszelkie sprawy, również to, czy bluzeczka pasuje do spodni. Odbiera od rodziny telefony gdziekolwiek jest i cokolwiek robi. Jest szybka i zorganizowana m.in. dzięki temu, że jest matką, ma dzieci, musiała narzucić sobie rygor. Ta dyscyplina pomaga jej w godzeniu różnych funkcji. Nasz gość uwielbia muzykę, jeździ z mężem i córką na koncerty; bawi się do białego rana. Nie znosi kłamstwa, marnowania czasu, niesolidności.
To wyjątkowa impreza, promująca muzykę rockową w Polsce.
- Rock Stars – na festiwal, który odbędzie się pod patronatem Programu 1 TVP zapraszają Michał Gasz – przedstawiciel gospodarzy; zespół NIEGRZECZNI i Maciej Januszko – przewodniczący jury oraz lider zespołu MECH. To wyjątkowa impreza, promująca muzykę rockową w Polsce. Poza koncertami polskich i zagranicznych gwiazd, jej głównym celem jest stworzenie szansy zaistnienia na scenie młodym artystom rockowym. Festiwal składa się z kilku etapów i odbywa na kilku płaszczyznach. Zasadnicza cześć Festiwalu odbędzie się w Katowicach w dniach 17 – 19 maja.


zobacz również

  brak informacji