Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Środa – 31 sierpnia

20:29, 25.08.2011
Środa – 31 sierpnia Dziś nasz program obchodzi 19 urodziny! Zatem świętujemy! Poza tym rozmawiamy o zadłużeniu, wirtualnej rekonstrukcji zabytków, treningu pamięci i kontrowersyjnych metodach wychowawczych, a także o nowych programach w Jedynce. Zapraszamy!

Dziś nasz program obchodzi 19 urodziny! Zatem świętujemy! Poza tym rozmawiamy o zadłużeniu, wirtualnej rekonstrukcji zabytków, treningu pamięci i kontrowersyjnych metodach wychowawczych, a także o nowych programach w Jedynce. Zapraszamy!


Podziel się:   Więcej


Prowadzący: Agata Konarska i Grzegorz Miśtal

Mistrz kuchni – MARCIN JABŁOŃSKI – śniadanie dla ucznia

Piosenka dnia – COLDPLAY „Every teardrop is a waterfall”

Muzyczny gość dnia – ANDRZEJ KRZYWY

Teledysk tygodnia – PIN „Film o sobie”

Temat maila – „Dlaczego lubią Państwo budzić się wraz z naszym programem po 19 latach spędzonych razem?” – czekamy na Państwa opinie i wspomnienia

I szczegóły środowego wydania:

- „19 urodziny” – felieton o jubileuszu „Kawy czy herbaty?”

- pętla zadłużenia – MAREK ARENT – ekspertem ekonomicznym ostrzega i zaleca rozsądek w korzystaniu z atrakcyjnych propozycji banków. Nadmierna liczba kart kredytowych i różnych pożyczek może przerosnąć nasze możliwości finansowe. Na plakatach, na ulicach miast, w telewizyjnych i w radiowych reklamach jest coraz więcej zachęt do zaciągania kredytów i pożyczek. Do tego często słyszymy zapewnienia, że nie potrzeba żadnych poręczeń, zaświadczeń, a pieniądze dostaniemy natychmiast. Osoby, która pracują na etacie lub w inny sposób osiągają regularne dochody na poziomie średniej krajowej są atrakcyjnymi klientami dla większości detalicznych banków, które chętnie wydają karty kredytowe, udzielą gotówkowych pożyczek czy też samochodowych lub ratalnych kredytów. Zatem kredyty konsumenckie są coraz łatwiej dostępne i niby nic w tym złego… Ale do czasu, do momentu, gdy nas stać na ich spłacanie. Problem zaczyna się wtedy, gdy z jakiegoś powodu stałe dochody zaczynają się obniżać, lub kredytów jest zbyt wiele, aby móc je wszystkie regularnie spłacać.

- „Lubię to!” – o nowym programie w Jedynce opowiada PIOTR KĘDZIERSKI – jego prowadzący. Pierwszy odcinek tego talk-showu można obejrzeć we wtorek, 13 września o godz. 21.50. W programie rozmowy z filmowcami, pisarzami, gwiazdami kina i teatru o tym co i dlaczego lubią. Poza tym skecze, piosenki, specjalny cykl: „Świat według Andrzeja Poniedzielskiego” i Michał Kempa – talent sam w sobie.

- rocznica porozumień sierpniowych – HENRYK WUJEC i JERZY BOROWCZAK – legendy „Solidarności”, wspominają tamte historyczne chwile

- wirtualizacja architektury – o wirtualizacji architektury i możliwościach, jakie daje łączenie tego, co rzeczywiste, materialne z tworzonym wirtualnie rozmawiamy z dr DARIĄ RZEPIELĄ architektką wnętrz, designerem, malarką, absolwentką ASP w Krakowie. Jej autorska metoda wi-rewitalizacji wraz z koncepcjami C-Design, VC-Design i NC-Design była przedstawiana na konferencjach: Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie w 2010 roku oraz na specjalistycznej konferencji w Toruniu „Estetyka zabytków przed i po konserwacji" oraz w Warszawie na zaproszenie Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Edukacji na konferencji „Wizualizacja Wiedzy”.
Zastanawiamy się, czy da się żyć we własnej wirtualnej przestrzeni przenoszonej jak mp3 i wczytywanej w dowolnym realnym miejscu na świecie? A jak może już teraz wyglądać zastosowanie takiej technologii do poznania naszej przeszłości? Odpowiedzią jest koncepcja wi-rewitalizacji przedstawiona na przykładzie pałacu w Dobrej, która może stać się szansą dla wielu zniszczonych obiektów, na materialne ocalenie poprzez wirtualne technologie.

zobacz również

  brak informacji