Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Środa – 30 maja

22:58, 29.05.2012
Środa – 30 maja Kolejny odcinek naszego środowego cyklu „ZUS dla Ciebie”, rozmowa na temat migotania przedsionków oraz porady psychologa, literacki kącik i Festiwal w Opolu, to tylko niektóre propozycje tego wydania „Kawy czy herbaty?”. Zapraszamy!

Kolejny odcinek naszego środowego cyklu „ZUS dla Ciebie”, rozmowa na temat migotania przedsionków oraz porady psychologa, literacki kącik i Festiwal w Opolu, to tylko niektóre propozycje tego wydania „Kawy czy herbaty?”. Zapraszamy!

Dziś witają Państwa Ania Matusiak i Grzegorz Miśtal (fot. Jan Bogacz/TVP)
Dziś witają Państwa Ania Matusiak i Grzegorz Miśtal (fot. Jan Bogacz/TVP)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Anna Matusiak i Grzegorz Miśtal

Mistrzyni kuchni – Joanna Sobiech – wiosenne śniadanie

Muzyczni goście dnia – Magda Steczkowska i „Blue Cafe”

DYŻUR EKSPERTA – pod nr tel. +48 22 50 70 156 na Państwa pytania dotyczące zatrudniania niani będzie odpowiadać Andrzej Radzisław – ekspert z Centrali ZUS

I szczegóły środowej „Kawy czy herbaty?”:

- uwaga! – konkurs! – Ania i Grzegorz zachęcają do udziału w konkursie „STRZEL BRAMKĘ – WYGRAJ BILETY”, który rusza właśnie dziś. Finał zaplanowano na 13 czerwca. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.bramki.tvp.pl. Zachęcamy Państwa do nadsyłania nagrań video, dokumentujących strzelone bramki. Dwaj autorzy, których filmy zdobędą największą liczbę głosów (internauci klikają „lubię to”) wygrają bilety na mecz UEFA EURO 2012 – Polska – Czechy, który odbędzie się – 16 czerwca we Wrocławiu. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zalogować się na specjalnej platformie www.bramki.tvp.pl, do której skieruje nas strona internetowa naszego programu www.kawaczyherbata.tvp.pl i umieścić nagranie wideo. Zachęcajmy naszych widzów do przesyłania klipów video, wykonanych telefonem komórkowym, kamerą itp..

- „Klopsztanga cz.1” – felieton Marcina Michrowskiego, relacja z uroczystej inauguracji polskiego sezonu kulturalnego w Nadrenii Północnej – Westfalii. Wielogodzinny maraton muzyczno-kulturalny miał miejsce w Centrum Kultury w Kolonii.

- Europejska Olimpiada Matematyczna dla Dziewcząt – rozmowa z Agatą Latacz, Barbarą Mroczek i Anną Olech – licealistkami, które odniosły sukces w tym międzynarodowym konkursie. Po co w ogóle startować w olimpiadzie matematycznej? Europejska Olimpiada Matematyczna dla Dziewcząt (European Girls' Mathematical Olympiad, EGMO) to międzynarodowe zawody dla uczennic szkół średnich. W tym roku odbyły się po raz pierwszy i zostały zorganizowane przez osoby zaangażowane w organizację Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej (International Mathematical Olympiad, IMO) – najbardziej prestiżowych i znanych na świecie zawodów matematycznych dla uczniów szkół średnich, co jest gwarancją ogromnego prestiżu. Inspiracją do uruchomienia tych zawodów był ogromny sukces Olimpiady Matematycznej dla Dziewcząt w Chinach, która istnieje już 10 lat. Dzięki niej znacznie wzrosło zainteresowanie matematyką i naukami ścisłymi u dziewcząt. Ta pierwsza edycja europejskich zawodów cieszyła się dużym zainteresowaniem, nie tylko w Europie. W olimpiadzie wzięły udział – poza reprezentantkami krajów starego kontynentu – także delegacje ze Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej czy Indonezji. Polki sprawiły dużą niespodziankę i w klasyfikacji drużynowej zajęły pierwsze miejsce. W zawodach, które odbyły się w połowie kwietnia w Cambridge w Wielkiej Brytanii, wzięło udział 70 uczestniczek z 19 krajów z Europy i nie tylko. Polki zwyciężyły klasyfikację drużynową zdobywając w sumie 122 punkty. Pokonały o 1 punkt młode Rumunię, o 5 – Ukrainki i o 12 – Amerykanki. Basia Mroczek zajęła 5-te miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Polska delegacja została wyłoniona na podstawie wyników ubiegłorocznej Olimpiady Matematycznej. Inne ekipy reprezentujące nasz kraj, również wyłonione na podstawie wyników Olimpiady Matematycznej, także wracały do Polski z tarczą. Zwycięstwo na EGMO to już trzecie z kolei zwycięstwo w ostatnim czasie. Najpierw odnieśliśmy sukces w Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej (MEMO 2011) i w Olimpiadzie Matematycznej Państw Bałtyckich (Baltic Way 2011).