Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Środa – 6 czerwca

22:58, 05.06.2012
Środa – 6 czerwca Niezwykłe zjawisko astronomiczne, poradnik dla kibiców, program „Łagodny poród”, a także kolejny odcinek naszego środowego cyklu „ZUS dla Ciebie”, to tylko niektóre propozycje tego wydania „Kawy czy herbaty?”. Zapraszamy!

Niezwykłe zjawisko astronomiczne, poradnik dla kibiców, program „Łagodny poród”, a także kolejny odcinek naszego środowego cyklu „ZUS dla Ciebie”, to tylko niektóre propozycje tego wydania „Kawy czy herbaty?”. Zapraszamy!

Gospodarze tego spotkania (fot. Jan Bogacz/TVP)
Gospodarze tego spotkania (fot. Jan Bogacz/TVP)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Anna Matusiak i Grzegorz Miśtal

Mistrz kuchni – Jarosław Uściński – domowe śniadania – musli i racuchy

Muzyczni goście dnia – Elektryczne Gitary

DYŻUR EKSPERTA – pod nr tel. +48 22 50 70 156 na Państwa pytania dotyczące zadłużenia przedsiębiorców wobec ZUS odpowiada Małgorzata Stefaniak – główny specjalista Wydziału Pomocy w Spłacie Należności ZUS

I omówienie tematów środowej „Kawy czy herbaty?”:
Właśnie dziś do księgarni trafia pierwsza pełna biografia Wisławy Szymborskiej.
- premiera książki – Ania i Grzegorz z radością informują, że właśnie dziś do księgarni trafia pierwsza pełna biografia Wisławy Szymborskiej. Śmierć poetki zamknęła jakiś rozdział w historii polskiej literatury. Czytając tę fascynującą biografię, pełną anegdot i wierszy, opisów podróży i przyjaźni, możemy posmakować klimatu epoki Szymborskiej. „Pamiątkowe rupiecie” są pełną biografią Noblistki, gruntownie uzupełnioną w stosunku do wydania, które ukazało się po Nagrodzie Nobla. Autorki – Anna Bikont Joanna Szczęsna dopisały historię burzliwych i bujnych ostatnich lat życia poetki. Dotarły do wielu nieznanych dotąd szczegółów z jej życia, wzbogaciły niepublikowanymi nigdzie fotografiami. Portret niezwykłej bohaterki tej opowieści nabrał powagi i głębi, nie tracąc przy tym swej lekkości. Uwaga! – mamy dla Państwa te książki, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 22 50 70 157

- „Spotterzy” – felieton Kamili Tyrankiewicz. Spotkać ich można pod płotem niemal każdego lotniska – spotterzy. Godzinami wyczekują na to jedno, jedyne, najlepsze zdjęcie. Nie są po prostu tylko fotografami i nie są tylko wielbicielami samolotów. Na czym polega ich hobby oraz jak zostać spotterem zapytaliśmy grupę spotkaną pod płotem warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina.

-tranzyt Wenus – z dr Weroniką Śliwą – kierownik planetarium Centrum Nauki Kopernik rozmawiamy o tym niezwykłym wydarzeniu astronomicznym. Zaczęło się ono o godz. 4.23, a skończy za kilkanaście minut – o godz. 6.45. Na czym polega to zjawisko? Słońce, Wenus i Ziemia ustawiły się w jednej linii i tarcza Wenus przysłoniła nam Słońce. Jeszcze można obserwować to zjawisko. Używając prostych słów widać dużą, czarną kropkę przemieszczającą się po tarczy Słońca. Wcześniej tranzyt miał miejsce zaledwie sześć razy w historii, a kolejny raz można będzie go zobaczyć dopiero w 2117 roku. Centrum Nauki Kopernik już wczoraj wieczorem przygotowywało się do tranzytu. O godz. 21na scenie nad Wisłą zaprezentowano spektakl baletowy „Tranzyt Wenus ”, w wykonaniu kieleckiego teatru tańca. Potem wystąpili obserwatorzy nieba. Godziny nocne upłynęły na maratonie filmowym w planetarium. Dziś o świcie, o godz. 4 przed planetarium stanęły teleskopy. Z pomocą specjalistycznych urządzeń można obserwować tranzyt . O godz. 5 rozpoczęło się śniadanie na trawie, w blasku wschodzącego Słońca i zasłaniającej je Wenus. Kto jest teraz blisko Centrum Nauki Kopernik, może jeszcze tam podejść.

- „Prognoza pogody” – felieton Kamili Tyrankiewicz. Wizyta w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Codziennie mamy z nimi do czynienia – prognozy pogody. Część z nas w nie wierzy, inni traktują z przymrużeniem oka. Jak powstają, skąd wiemy, jaka pogoda będzie jutro, pojutrze, za tydzień? Czy naprawdę możemy przewidzieć, jaka pogoda będzie za miesiąc?

- „ZUS dla Ciebie” – najpierw felieton Dariusza Begieja, a potem rozmowa w studiu z Anną Onuchukwu – naczelnik Wydziału Pomocy w Spłacie Należności ZUS. Będą przydatne informacje dla przedsiębiorców, którzy mają problemy z terminowym opłacaniem składek ubezpieczeniowych i w związku z tym są zadłużeni wobec ZUS. Uwaga! – więcej na ten temat na str. 4 i 5