Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Środa – 9 maja

15:40, 08.05.2012
Środa – 9 maja Warszawskie Targi Książki, wizyta w szwajcarskiej fabryce czekolady, kolejna rozmowa w cyklu „ZUS dla Ciebie”, a także opowieść o eleganckich bankietach w Cannes i ich bywalcach to tylko krótka zapowiedź dzisiejszego spotkania. Zapraszamy!

Warszawskie Targi Książki, wizyta w szwajcarskiej fabryce czekolady, kolejna rozmowa w cyklu „ZUS dla Ciebie”, a także opowieść o eleganckich bankietach w Cannes i ich bywalcach to tylko krótka zapowiedź dzisiejszego spotkania. Zapraszamy!

Dziś zapraszamy na III Warszawskie Targi Książki
Dziś zapraszamy na III Warszawskie Targi Książki

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Anna Matusiak i Grzegorz Miśtal

Mistrz kuchni – Jarosław Uściński – pomysł na obiad

Temat maila – „Państwa ulubieni celebryci” – staramy się stworzyć ich ranking

Muzyczny gość dnia – Luxtorpeda

DYŻUR EKSPERTA – pod nr tel. +48 22 50 70 156 na pytania dotyczące rehabilitacji leczniczej odpowiada Małgorzata Nietopiel – dyrektor Departamentu Prewencji i Rehabilitacji ZUS

I szczegóły środowej „Kawy czy herbaty?”:

- „Lot dla Afryki” – felieton Kamili Tyrankiewicz o ostatnich przygotowaniach do wyjątkowego lotu – małym samolotem – Wilgą z Polski do RPA. I najważniejsze lot nad Sudanem Południowym. W Sudanie Południowym, najmłodszym państwie świata, które powstało w lipcu ubiegłego roku, brakuje praktycznie wszystkiego, ale przede wszystkim pitnej wody. Swój wyjątkowy lot Maja Ważniewicz i Dawid Sobieszek dedykują Afryce. Razem z Polską Akcją Humanitarną chcą zwrócić uwagę na to, że pomoc w wykopaniu choć jednej studni, ratuje życie tysięcy ludzi. Start Wilgi jest zaplanowany na ten tydzień.

- Warszawskie Targi Książki – na III Targi, które rozpoczynają się jutro w Pałacu Kultury i Nauki zaprasza Jerzy Garlicki – prezes Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Weźmie w nich udział kilkuset wystawców z Polski i 18 krajów: Australii, Armenii, Azerbejdżanu, Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Wielka Brytanii. Jest zaplanowanych blisko 200 stoisk wydawców, z czego około 50 z myślą o dzieciach i młodzieży.Targi Książki będą gościć blisko 400 autorów, którzy spotkają się z czytelnikami w stoiskach wydawców oraz na specjalnie w tym celu zaaranżowanej „Kanapie Literackiej”. Na tegorocznych targach nie zabraknie gwiazd światowej literatury, do których niewątpliwie należy Jonatan Carroll, Carl Honoré – kanadyjski dziennikarz i publicysta, jeden z twórców i rzecznik idei ruchu Slow, autor książki „Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem", która właśnie trafiła na półki księgarskie. Wśród gości będzie również prof. Harald Wezer – wybitny psycholog społeczny, współautora (wraz z Clausem Leggewie) książki „Koniec świata, jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji” oraz Cathy Cassidy – znana na całym świecie brytyjska autorka bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży, Salmuz Kamuran – autorka powieści i scenariuszy seriali telewizyjnych, jedna z najpoczytniejszych współczesnych pisarek, Lucinda Riley – autorka bestselleru „Dom Orchidei” czy Jean-Pierre Verheggen – prozaik i poeta belgijski, humorysta i prześmiewca. W sobotę targi odwiedzą tegoroczni finaliści Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, którymi są: Francisco Goldman, Liao Yiwu, Raja Shehadeh, Filip Springer I Colin Thubron. To święto książek potrwa do niedzieli – 13 maja.

- „Szkolenie psów” – felieton Kamili Tyrankiewicz. Pies, który notorycznie wpycha się nam do łóżka, wymusza jedzenie, które akurat jemy, czy ciągnie nas uczepionych do smyczy przez cały park. Dla wielu opiekunów czworonogów to codzienność, czasem dość męcząca. Sprawdźmy, czego można nauczyć, czego oduczyć psa i które rasy są najbardziej podatne na szkolenie.