Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 12 czerwca

19:28, 11.06.2012
Wtorek – 12 czerwca W dniu drugiego meczu polskiej reprezentacji na UEFA EURO 2012 będziemy dużo mówić o pojedynku naszych piłkarzy z reprezentacją Rosji. Poza tym w programie poradnik początkujących kibiców, rozmowa o tym, jak uniknąć pułapki kredytowej oraz kolejny odcinek naszego ślubnego cyklu – tym razem będzie o kwiatach. Zapraszamy!

W dniu drugiego meczu polskiej reprezentacji na UEFA EURO 2012 będziemy dużo mówić o pojedynku naszych piłkarzy z reprezentacją Rosji. Poza tym w programie poradnik początkujących kibiców, rozmowa o tym, jak uniknąć pułapki kredytowej oraz kolejny odcinek naszego ślubnego cyklu – tym razem będzie o kwiatach. Zapraszamy!

Temat dnia to mecz Polska Rosja. Jak poradzi sobie nasza reprezentacja? (fot. Radek Pitruszka/PAP)
Temat dnia to mecz Polska Rosja. Jak poradzi sobie nasza reprezentacja? (fot. Radek Pitruszka/PAP)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Odeta Moro-Figurska i Michał Adamczyk

Mistrz kuchni – Konrad Birek – rosyjskie smaki

I szczegóły wtorkowej „Kawy czy herbaty?”:

- mecz Polska – Rosja – rozmowa z Robertem El-Gendym – dziennikarzem TVP Sport o szansach polskiej reprezentacji. W pierwszym meczu Polacy zremisowali z Grekami 1:1, a Rosja rozgromiła Czechy 4:1. Sytuacja nie jest więc łatwa. Potrzebne nam zwycięstwo. Czy Polacy kondycyjnie wytrzymają 90 minut? Czy gra przy otwartym dachu Stadionu Narodowego pomoże naszym piłkarzom osiągnąć sukces?

- „Stadiony” – felieton Pawła Rojka i Pawła Jeża. Polskie stadiony rosną jak na drożdżach. EURO 2012 było inspiracją do tworzenia nowoczesnych obiektów. A jak to funkcjonuje w najlepszej lidze, w Anglii?

- ekonomiczny sukces czy porażka? – czym jest UEFA EURO 2012? Czy Polska zarabia na organizacji mistrzostw? Co z branżą budowlaną w Polsce turnieju? Czy rozbudowa sieci dróg po UEFA EURO 2012 ma rację ekonomiczną? Nad tym zastanawia się Marek Zuber – ekspert ekonomiczny Z jednej strony coraz bardziej doceniamy inwestycje (nawet te niedokończone) uruchomione na UEFA EURO, z drugiej zaś jest wniosek o ogłoszenie upadłości jednej z największych firm budowlanych i problemy wielu podwykonawców...

- „Spirala zadłużenia” – felieton Joanny Ficińskiej, która opowiada prawdziwą historię z życia Mirosławy Romanowicz, która pożyczyła gotówkę nie w banku. Bohaterka bała się sprawdzenia w BIK. Chciała się poratować pożyczką z nie-bankowej instytucji finansowej. Była zachwycony tym, że „od ręki” dostała gotówkę. Apetyt rósł w miarę jedzenia, a okazało się, że pożyczka stała się pułapką. Bohaterka brała kolejne sumy na spłatę poprzednich zadłużeń, a koszty takiego kredytu okazały się ogromne. Wpadła w tzw. „spiralę zadłużenia”. Decyzja o wzięciu kredytu była nieprzemyślana, część informacji „ukryto” pod reklamowymi sloganami, bohaterka czuje się oszukana i zadaje sobie pytanie: czy nie ma w XXI wieku żadnej kontroli nad takimi „naciągaczami”?.

- jak uniknąć pułapki kredytowej? – rozmowa w studiu z mecenas Agnieszką Zemke-Górecką z Naczelnej Rady Adwokackiej i z Patrycjuszem Rozpiątkowskim z Biura Informacji Kredytowej o tym, jakie są formy pożyczania pieniędzy. Dlaczego niektóre firmy pożyczkowe wręcz chwalą się udzielaniem kredytu bez korzystania z Biura Informacji Kredytowej? Kto zagwarantuje nam, że dostaniemy kredyt, na który nas stać? Ile dni po podpisaniu umowy, można się z niej wycofać? Czy i jak można zatrzymać spiralę zadłużeniową? Czy można pozwać do sadu firmę kredytową? W jakich sytuacjach jest szansa na wygraną?.

- „EUROprzedszkolaki” – felieton Piotra Pytla – poradnik początkującego kibica piłkarskiego Pytamy dzieci – naszych piłkarskich ekspertów – o piłkę nożną. Dziś odcinek pt. „Kto to jest kibic?”

- Rosjanie o UEFA EURO – rozmowa z Dmitrijem Strelnikoffem – rosyjskim pisarzem i dziennikarzem mieszkającym w Polsce. Jakie są nastroje wśród rosyjskich kibiców przed wtorkowym meczem z Polską? Co rosyjska prasa pisze o UEFA EURO 2012 w Polsce?

- „Kibice śpiom, gdzie chcom” – felieton Michała Adaszewskiego o akcji fanów piłki nożnej. Celem inicjatywy o takiej przewrotnej nazwie, zorganizowanej przez kibiców jest pragnienie, by podczas mistrzostw mieć możliwość spędzania nocy w parku, czy na dworcu, gdy kogoś nie stać na hotel…