Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 16 sierpnia

02:22, 16.08.2011
Wtorek – 16 sierpnia Witamy po nieco dłuższym weekendzie i zapraszamy w imieniu gospodarzy dzisiejszego wydania „Kawy czy herbaty?”. Dzisiaj wiele interesujących rozmów i felietonów.

Witamy po nieco dłuższym weekendzie i zapraszamy w imieniu gospodarzy dzisiejszego wydania „Kawy czy herbaty?”. Dzisiaj wiele interesujących rozmów i felietonów.


Podziel się:   Więcej


Prowadzący: Paulina Chylewska i Marek Zając

Mistrz kuchni – MARCIN BUDYNEK – potrawy reprezentacji polskich kucharzy na charytatywną licytację w RPA

Muzyczni goście dnia – zespół THE KING'S FRIENDS

Temat maila – „Jak spędzili Państwo długi weekend?” – czekamy na opisy i zdjęcia

DYŻUR EKSPERTA – pod nr tel. +48 22 50 70 156 na Państwa pytania dotyczące cukrzycy odpowiadają diabetolodzy: lek. med. BOLESŁAW STELMASKI – diabetolog i mgr KATARZYNA GAJEWSKA – psycholog i edukator w Poradni Diabetologicznej Instytutu Matki i Dziecka

I szczegóły wtorkowej „Kawy czy herbaty?”:

- rewolucja w dziedziczeniu – czym jest zapis windykacyjny – nowość w prawie spadkowym i od kiedy można skorzystać z tej nowinki wyjaśnia JANUSZ KRAKOWIAK – prawnik
Z mocy ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o zmianie ustawy – Kodeks Cywilny oraz niektórych innych ustaw Sejm powołał nową instytucje prawną: zapis windykacyjny. W praktyce może on zastąpić testament działowy, czyli testament, w którym spadkodawca przeznacza określone przedmioty czy prawa majątkowe poszczególnym spadkobiercom. Wreszcie będzie można przekazać w testamencie konkretne rzeczy swym bliskim: córce – dom, synowi – mieszkanie, a żonie – przedsiębiorstwo. Aby mieć pewność, że konkretna rzecz trafi w odpowiednie ręce, już wkrótce wystarczy w notarialnym testamencie przewidzieć specjalny zapis, właśnie zapis windykacyjny. Dzięki niemu obdarowany bliski stanie się właścicielem przekazanych przedmiotów bez długiego postępowania sądowego.

- „Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy” – o II edycji prospołecznej kampanii i jej celach rozmawiamy z: lek. med. BOLESŁAWEM STELMASKIM – specjalistą diabetologiem, mgr KATARZYNĄ GAJEWSKĄ – psychologiem i edukatorem z Poradni Diabetologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz z MICHAŁEM MACHNACKIM – jednym z założycieli Grupy Biegowej CHTMO.
Projekt „Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy” jest skierowany do osób z cukrzycą i ich bliskich. Jego cel to pokazanie, że mimo choroby można normalnie żyć i realizować swoje nawet najbardziej nietuzinkowe hobby i marzenia.
Szacuje się, że obecnie w Polsce żyje ok. 2,5 miliona ludzi chorych na cukrzycę, z czego dużą część stanowią osoby jeszcze niezdiagnozowane. Cukrzyca jest nazywana chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Co mniej więcej 5 sekund na świecie u kolejnego człowieka diagnozuje się cukrzycę. Stąd tak ważne są wszelkie edukacyjne inicjatywy, obalające stereotypy oraz zwiększające świadomość społeczną. Cukrzyca to nie wyrok. Okazuje się, że często jest ona impulsem do rozpoczęcia realizacji swojego hobby. Mimo trudności, związanych z codziennym życiem chorzy nie powinni rezygnować ze swoich marzeń, a odpowiednia aktywność fizyczna jest jednym z czynników pomagających utrzymać nie tylko właściwy poziom cukru, ale także optymizm. Zazwyczaj wysiłek fizyczny obniża poziom cukru we krwi.

- „Wywiad dnia” – felieton PAWŁA ROJKA, który na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk” rozmawiał z gościem festiwalu – doskonałym aktorem, mistrzem charakterystycznych kreacji Jamesem Cromwellem. Ten Amerykanin o sympatycznej fizjonomii, odtwórca imponującej liczby drugoplanowych ról jest nam znany m.in. z takich filmów jak: „Bebe świnka z klasą”, „Tajemnice Los Angeles”, „Miasteczko Salem”, „Zielona mila”, czy telewizyjnego serialu „Sześć stóp pod ziemią”

zobacz również

  brak informacji