Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 19 czerwca

20:27, 18.06.2012
Wtorek – 19 czerwca Jak ustrzec się przed kradzieżą danych osobowych? Dlaczego warto studiować na uczelni ekonomicznej? Jak wyglądają międzynarodowe negocjacje? To tylko wybrane pytania, na które znajdą Państwo odpowiedź w tym programie. Poza tym dziś tematy związane z UEFA EURO 2012 i odcinek naszego ślubnego cyklu. Zapraszamy!

Jak ustrzec się przed kradzieżą danych osobowych? Dlaczego warto studiować na uczelni ekonomicznej? Jak wyglądają międzynarodowe negocjacje? To tylko wybrane pytania, na które znajdą Państwo odpowiedź w tym programie. Poza tym dziś tematy związane z UEFA EURO 2012 i odcinek naszego ślubnego cyklu. Zapraszamy!

Choć UEFA EURO już bez reprezentacji Polski, w naszym programie nadal wiele tematów związanych z mistrzostwami
Choć UEFA EURO już bez reprezentacji Polski, w naszym programie nadal wiele tematów związanych z mistrzostwami

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Odeta Moro-Figurska i Michał Adamczyk

Mistrz kuchni – Marcin Budynek – zdrowe przekąski dla kibiców

Muzyczny gość dnia – Małgorzata Ostrowska

Teledysk tygodnia – OCEANA „Endless Summer”

DYŻUR EKSPERTA – od godz. 6.45 pod nr tel. +48 22 50 70 156 na Państwa pytania dotyczące kradzieży danych osobowych odpowiada mec. Karolina Twarowska

I omówienie tematów wtorkowej „Kawy czy herbaty?”:

- „Zagraniczne telewizje na UEFA EURO” – felieton Katarzyny Kopeć. Relacje z polskich miast-gospodarzy UEFA EURO 2012 przekazują na cały świat zagraniczne stacje telewizyjne. Jak pracują dziennikarze i co mówią o Polsce?

- wczoraj na mistrzostwach – dziennikarz TVP Sport podsumuje mecze rozegrane w poniedziałek w Gdańsku i w Poznaniu.

- „Zmarnowane talenty” – felieton Artura Głowackiego. W polskiej reprezentacji na UEFA EURO 2012 wyróżniającymi się postaciami byli: Przemysław Tytoń i Jakub Błaszczykowski. Są jeszcze młodzi i kariera przed nimi. Sięgając do historii – mieliśmy wielu utalentowanych piłkarzy, których kariera nie potoczyła się, jak byśmy sobie życzyli. Dziś przypominamy sobie sylwetki największych zmarnowanych talentów polskiej piłki.

- wybory w Grecji – jak wynik wyborów w Grecji wpłynie w najbliższych tygodniach na notowania waluty Euro i na perspektywy gospodarcze Europy? Zastanowia się nad tym Marek Zuber – ekspert ekonomiczny. Greckie wybory wygrała nieznacznie Nowa Demokracja, co zwiększa prawdopodobieństwo pozostania Grecji w strefie euro. Nowa Demokracja to faworytka Brukseli, Berlina i Paryża, bo walczyła z mocno lewicową SYRIZ-ą straszącą przywódców Europy i inwestorów obietnicami, że odejdzie od cięć budżetowych. Strach przed drachmą był potężny. Prognozy powyborcze dawały Nowej Demokracji przewagę (29,5 proc.) nad SYRIZ-ą (27,1 proc.). Dzięki premii dla zwycięzcy, czyli dodatkowym 50 miejscom w 300-osobowym parlamencie, przywódca Nowej Demokracji – Antonis Samaras ma szanse na sklecenie większości parlamentarnej w koalicji z centrolewicowym PASOK-iem, który też jest gotów kontynuować cięcia i reformy.

- „Kradzież danych osobowych” – felieton z życia, który przygotowała Joanna Ficińska. Na dane bohaterki tego reportażu zaciągnięto kredyt w banku. Z przebiegu opisanych wydarzeń, dowiadujemy się, kiedy odkryła ona fakt wyłudzenia kredytu, jak borykała się, odkąd wie o tym, jakie trudności jej towarzyszyły. Za późno dowiedziała się, że jest możliwość sprawdzenia. Gdyby wiedziała wcześniej i mogła sprawdzić, to nie musiałaby stawiać czoła tylu problemom.

- czy można wziąć kredyt na skradzione dane osobowe? – gdzie zgłosić fakt kradzieży danych? Jak przeciwdziałać braniu kredytu na cudze dane osobowe? Na ten temat rozmawiamy z Patrycjuszem Rozpiątkowskim z Biura Informacji Kredytowej i z mec. Karoliną Twarowską z Naczelnej Rady Adwokackiej