Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 19 czerwca

20:27, 18.06.2012
Wtorek – 19 czerwca Jak ustrzec się przed kradzieżą danych osobowych? Dlaczego warto studiować na uczelni ekonomicznej? Jak wyglądają międzynarodowe negocjacje? To tylko wybrane pytania, na które znajdą Państwo odpowiedź w tym programie. Poza tym dziś tematy związane z UEFA EURO 2012 i odcinek naszego ślubnego cyklu. Zapraszamy!
- uwaga! – konkurs! – gospodarze programu zachęcają do udziału w konkursie „STRZEL BRAMKĘ – WYGRAJ NAGRODY”, który ruszył 30 maja. Finał zaplanowano na 13 czerwca. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.bramki.tvp.pl. Zachęcamy Państwa do nadsyłania nagrań video, dokumentujących strzelone bramki. Trzy najlepsze filmy nagrodzimy zestawami kibica (nagroda niespodzianka)! Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zalogować się na specjalnej platformie www.bramki.tvp.pl, do której skieruje nas strona internetowa naszego programu www.kawaczyherbata.tvp.pl i umieścić nagranie wideo. Zachęcajmy naszych widzów do przesyłania klipów video, wykonanych telefonem komórkowym, kamerą itp..

- „EUROprzedszkolaki” – felieton Piotra Pytla – poradnik początkującego kibica piłkarskiego. Dziś sędziowie i ich role na boisku.
To bardzo osobista książka, sumująca życie i działalność Szewacha Weissa.
- wydawnicza nowość – Państwa gościem jest prof. Szewach Weiss – były ambasador Izraela w Polsce, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, który opowiada o książce – wywiadzie rzecze, który przeprowadziła z nim Anna Jarmusiewicz. Tytuł – „Takie buty z cholewami” – nawiązuje do powiedzenia, zapamiętanego przez Szewacha Weissa z czasów dzieciństwa i znaczy: jest źle, ale nie wolno tracić nadziei. Trzeba walczyć dalej. To bardzo osobista książka, sumująca życie i działalność Szewacha Weissa. Zawiera jego wspomnienia, a także komentarze do aktualnych wydarzeń. Jej przesłaniem jest zachęta do obalenia wielu stereotypów narodowościowych, politycznych i religijnych. Chwilami wzrusza, ale przede wszystkim uczy szacunku dla inności. Szewach Weiss podróżujący miedzy Izraelem i Polską pilnie śledzi opinie o naszym kraju i Polakach pojawiające się w świecie, a szczególnie w Izraelu, gdzie w ostatnich tygodniach wzrosło zainteresowanie naszym krajem. Jak UEFA EURO 2012 zmieni wizerunek Polski w świecie?

- „Indeks z przyszłością” – felieton Jarosława Ostaszkiewicza o polskich uczelniach. Pokazujemy najlepsze praktyki w zarządzaniu nauką i dydaktyką. Dziś o uczelniach ekonomicznych.

- jak atrakcyjnie uczyć ekonomii? – w jakim kierunku rozwijają się polskie uczelnie ekonomiczne? O tym opowiada prof. dr hab. Witold Orłowski – dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Uczelnie ekonomiczne otwierają się na innowacyjność