Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 22 maja

20:50, 21.05.2012
Wtorek – 22 maja Gospodarzami tego spotkania są Agata Konarska i Marek Zając. Dziś rozmawiamy o odchudzaniu, dekoracji weselnych stołów i rynku pracy. Zapraszamy Państwa nad Bug, na opolski festiwal oraz rekomendujemy interesującą książkę i doskonałą płytę. Zapraszamy!

Gospodarzami tego spotkania są Agata Konarska i Marek Zając. Dziś rozmawiamy o odchudzaniu, dekoracji weselnych stołów i rynku pracy. Zapraszamy Państwa nad Bug, na opolski festiwal oraz rekomendujemy interesującą książkę i doskonałą płytę. Zapraszamy!

Dziś odwiedzamy dwie nadburzańskie gminy Sarnaki i Mielnik (fot. Doddits/sxc.hu)
Dziś odwiedzamy dwie nadburzańskie gminy Sarnaki i Mielnik (fot. Doddits/sxc.hu)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Agata Konarska i Marek Zając

Mistrz kuchni – Marcin Budynek – tuńczyk

DYŻUR EKSPERTA – pod nr tel. +48 22 50 70 156 na Państwa pytania dotyczące poszukiwanych specjalistów będzie odpowiadać Lidia Król – ekspert rynku pracy

I omówienie wtorkowej „Kawy czy herbaty?”:

- „Bug rajem dla turystów” – felieton Tomasza Wolnego. Dziś zwiedzamy gminę Sarnami. Wędrówkę po okolicy zaczynamy w centrum Sarnak, przy pomniku upamiętniającym akcję V2. Poznajemy historię odnalezienia i dostarczenia do Wielkiej Brytanii fragmentów pocisku. Oglądamy występ jednego z zespołów działających przy sarnackim Gminnym Ośrodku Kultury. Dyrektor tej placówki opowiada o kulturalnej ofercie gminy. Gościmy w miejscach oferujących turystom nie tylko noclegi i wyżywienie, ale także rozrywki dla ciała i dla ducha. Odwiedzamy jeden z najlepszych ośrodków wypoczynkowych w Serpelicach, gospodarstwo agroturystyczne, oferujące wiele atrakcji m.in. strzelanie do tarcz z wiatrówek, wspinanie się po ściance wspinaczkowej i zjazd na linie z tejże ścianki, A także pyszne regionalne dania. Odwiedzamy też SPA w urokliwym dworku na nadbużańskiej skarpie oraz siedzibę Nadleśnictwa – dwór i retencję, po których oprowadza Państwa pracownik Nadleśnictwa.

- jacy specjaliści są poszukiwani? – rozmowa z Markiem Zuberem – ekspertem ekonomicznym i z Lidią Król – ekspertem rynku pracy z portalu jobs.pl. Pomimo kilkunastoprocentowego bezrobocia są w Polsce zawody – specjalności, w których panuje deficyt pracowników. Wielu pracodawców ma problemy ze znalezieniem pracowników w niektórych branżach i – co ciekawe – nie chodzi o rzadkie zawody wymagające szczególnie wysokich kwalifikacji, ale o wykwalifikowanych robotników, specjalistów oraz pracowników usług. Poszukiwane zawody to między innymi: programiści, informatycy, handlowcy, przedstawiciele medyczni, pracownicy call center, przedstawiciele ubezpieczeniowi.

- „Tuńczyki” – felieton Michała Adaszewskiego, opowieść o mistrzu Europy w cięciu i oprawianiu tuńczyków – Krzysztofie Janiszewskim, który ostatnio odwiedził Warszawę. Ten Polak z pochodzenia, od 20 lat mieszka w Hiszpanii.

- „Wiosenna dieta” – felieton Katarzyny Kopeć

- Europejski Dzień Walki z Otyłością – z tej okazji rozmawiamy z Magdaleną Kanclerską – dietetyczką z Centrum NaturHouse oraz z Agatą Chruścińska i Olgą Kuczyńska – odchudzającymi się paniami. Nasi Goście podkreślają, że ważne jest indywidualne podejście do odchudzania. Najlepiej skorzystać z porady dietetyka, który dobiera dietę do indywidualnych potrzeb organizmu, na podstawie dokładnych pomiarów ciała i dietetycznego wywiadu. Jakie błędy popełniają osoby, które chcą się odchudzać? Dlaczego trzeba poprosić o pomoc dietetyka? Kto może skorzystać z bezpłatnych konsultacji w ramach akcji „Odliczamy kilogramy do wakacji”?