Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 22 maja

20:50, 21.05.2012
Wtorek – 22 maja Gospodarzami tego spotkania są Agata Konarska i Marek Zając. Dziś rozmawiamy o odchudzaniu, dekoracji weselnych stołów i rynku pracy. Zapraszamy Państwa nad Bug, na opolski festiwal oraz rekomendujemy interesującą książkę i doskonałą płytę. Zapraszamy!
To zbiór 10 piosenek z repertuaru Czesława Niemena.
- artystyczne inspiracje – Państwa gościem jest Stanisław Soyka, z którym rozmawiamy o jego najnowszej płycie „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”. To zbiór 10 piosenek z repertuaru Czesława Niemena. Jan Paweł II, Miłosz, Szekspir,... Osiecka i teraz Czesław Niemen – to inspiruje Soykę, a dzięki niemu tysiące słuchaczy. Czym innym jest inspiracja poezją i nadanie jej własnej, muzycznej oprawy, a czym innym sięganie do repertuaru Niemena, którego wszyscy albo pamiętają albo poznają w jego oryginalnych wykonaniach. Czy składając hołd Niemenowi artysta nie obawiał się reakcji słuchaczy? Nagrań dokonaliśmy w pięć dni. To niedługo. Przygotowania trwały dwanaście lat, a to z kolei wystarczająco długo, by zamierzenie zrealizować rzetelnie. Soyka potraktował tę płytę jak hołd złożony wielkiemu Artyście, jednocześnie też jako źródło inspiracji. W rezultacie przy zachowaniu w części oryginalnych aranżacji, pokusił się też o ich zmianę wedle własnej wizji. Uwaga! – mamy dla Państwa te płyty, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 22 50 70 157

- opolskie debiuty – w studiu jest z nami Kazik Staszewski, który zaprasza na 49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2012, gdzie po raz pierwszy wystąpi ze swoim zespołem KULT. To będzie jedna z atrakcji Festiwalu. - To ewenement. Wiemy od Kazika Staszewskiego jaki ma stosunek do festiwali. Jak widać na Opole patrzy łaskawszym okiem – mówił Zbigniew Zegler – juror festiwalu. Pierwszy w historii występ Kazika Staszewskiego i jego zespołu w Opolu, pod hasłem „KULTowePRZEBOJE", odbędzie się pierwszego dnia Festiwalu – 1 czerwca.