Kawa czy herbata?

header("X-php: 103");
 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 29 maja

23:22, 28.05.2012
Wtorek – 29 maja Dziś rozmawiamy o euroobligacjach, ślubnych zaproszeniach, odwiedzamy kolejne designowe miasto – Chełmno, a także Lozannę i Londyn. Nie zabraknie również tematów związany z UEFA EURO 2012. Zapraszamy!

Dziś rozmawiamy o euroobligacjach, ślubnych zaproszeniach, odwiedzamy kolejne designowe miasto – Chełmno, a także Lozannę i Londyn. Nie zabraknie również tematów związany z UEFA EURO 2012. Zapraszamy!

Dziś odwiedzmy Lozannę (fot. pcst/sxc.hu)
Dziś odwiedzmy Lozannę (fot. pcst/sxc.hu)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Odeta Moro-Figurska i Michał Adamczyk

Mistrz kuchni – Konrad Birek – w stylu country

Muzyczny gość dnia – Łukasz Zagrobelny

I omówienie wtorkowej „Kawy czy herbaty?”:

- „Westernowe zawody” – felieton Kamili Tyrankiewicz. W ostatnią niedzielę aktorzy i dziennikarze wzięli udział w zawodach „Super Jazda”. Były one utrzymane w konwencji westernowej. Rywalizowały ze sobą połączone drużyny. Załoga składa się z powożącego i luzaka, a wśród największych atrakcji był przejazd traktorem po torze przeszkód.

- architektoniczna nagroda – Państwa gośćmi są Dariusz Herman – architekt z pracowni HS99 – laureat Grand Prix Nagrody Architektonicznej tygodnika „Polityka” oraz Piotr Zmelonek – dyrektor wydawniczy tygodnika „Polityka”. Zwycięzcą Nagrody Architektonicznej „Polityki” jest Biblioteka Akademicka w Katowicach. Realizacja powszechnie chwalona już od momentu zakończenia budowy. Jej projekt jest prosty, ale i wyrafinowany. Niezwykłe jest to, że został wymyślony przed blisko dziesięciu laty (we współczesnej architekturze to cała epoka), a wcale się nie zestarzał. Lista jego walorów jest długa, od doskonałego, twórczego nawiązania, do regionalnej tradycji budownictwa przemysłowego, po eleganckie rozwiązania szczegółów, na przykład fasady. Katowicka biblioteka od początku była jednym z cichych faworytów tej historycznej, bo pierwszej edycji konkursu. Wcześniej otrzymała najwięcej wskazań w grupie ponad stu obiektów oficjalnie nominowanych (o zgłoszenia poproszono szerokie gremium osób i instytucji kompetentnych w dziedzinie architektury). Zdążyła też już zebrać kilka branżowych wyróżnień. Ale łatwo nie było. Albowiem stawka finalistów – laureatów okazała się wyjątkowo wyrównana.

- „Lozanna” – felieton Pawła Rojka i Pawła Jeża. Już za 10 dni początek UEFA EURO 2012. Największą sportową imprezą tego roku będą jednak letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Początek już 27 lipca. Dziś zapraszamy do Lozanny – miasto we francuskojęzycznej części Szwajcarii,w którym ma swoją siedzibę Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Muzeum Olimpijskie.

- co to są euroobligacje? – dlaczego Niemcy je chcą, a inne kraje nie? To wyjaśnia Marek Zuber – ekspert ekonomiczny. Czym są lub mogą być euroobligacje dla przeciętnego Polaka?

- „Moje EURO” – stały wtorkowy cykl przygotowany przez Redakcję TVP Sport. Tym razem o swoich planach na czas UEFA EURO 2012 opowiadają: aktorka – Jolanta Fraszyńska, Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy oraz Michał Olszański – dziennikarz

- oficjalne gadżety na UEFA EURO 2012 – prezentuje je Anna Wierzbicka, która jest odpowiedzialna za program licencyjny UEFA EURO 2012 w Polsce z ramienia Warner Polska. Wyjaśnia też, jak rozpoznać te oryginalne?

- „Designowe miasta” – felieton Tomasza Złotosia o Chełmnie. „Designowe miasta” to jedyny projekt w Europie w całości poświęcony tematyce designu miejskiego. Do ścisłego finału II Edycji Konkursu, specjalne jury zakwalifikowało pięć miast: Chełmno, Chojnice, Ciechanów, Gliwice i Gorzów Wielkopolski. Wszystkie prezentujemy w naszym programie. Już obejrzeli Państwo felietony o Chojnicach i Gorzowie Wielkopolskim. Jutro – Gliwice