Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 5 czerwca

21:48, 04.06.2012
Wtorek – 5 czerwca Dziś rozmawiamy o implantach, jest też poradnik dla początkujących kibiców piłkarskich i instruktaż dla rodziców, jak odczytywać znaki na grach komputerowych. Poza tym w programie interesujące felietony, sekrety weselnego jadłospisu oraz doskonały gość – Zofia Kucówna i jej najnowsza książka. Zapraszamy!
Dziś o kampamii, która ruszyła 30 maja – „Patrz, w co gram!” (fot. mzacha/sxc.hu)
- „Patrz, w co gram!” – o kampanii, która ruszyła 30 maja opowiada Dominika Urbańska – jedna z jej organizatorek. Nasz gość m.in. wyjaśni, jak odczytywać oznaczenia na grach komputerowych. Kampania „Patrz w co gram” ma na celu uświadomienie rodzicom, że to właśnie od nich zależy bezpieczeństwo ich dzieci. To oni najczęściej kupują gry video i wspólnie z dzieciakami angażują się w zabawę. Gry video są w dzisiejszych czasach jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Edukują i uczą logicznego myślenia, ale mogą stać się źródłem potencjalnych zagrożeń, wówczas gdy nie dobierzemy ich odpowiednio do wieku naszego dziecka. Gwarancją, że do tego nie dojdzie, jest system oznaczeń programów PEGI. Został on stworzony przez samych producentów i dystrybutorów gier, którym zależało na bezpieczeństwie ich najmłodszych użytkowników. Objaśnia on w prosty i przystępny, które gry bez obaw można wręczać dzieciom. Dzięki PEGI nie musimy już bać się o nieodpowiedni wpływ zawartych w programach przekazów na psychikę i zachowania najmłodszych. PEGI to prosty sposób, aby dowiedzieć się o walorach edukacyjnych programów, które mogą przynieść wymierną korzyść dla dziecka. Jeśli chcemy, aby nasza pociecha weszła w świat liter, cyfr czy kolorów, dzięki oznaczeniom na pudełku gry, będziemy wiedzieli, że dana gra w przyjemny i przystępny sposób przybliży mu te pojęcia. Można też dobierać gry do zainteresowań. Jeśli nasz syn czy córka uwielbiają historię, sprawmy mu grę strategiczną. Jeśli interesuje ich matematyka – mamy od tego gry ekonomiczne. Dlatego właśnie system oznaczeń programów PEGI jest konieczny i uniwersalny. Pozwala on bezpiecznie i w atmosferze dobrej zabawy przekazać dzieciom całą gamę walorów gier wideo. PEGI (Pan European Game Information) to Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier. Jest on dzielony na dwie części. W pierwszej jest wybierany minimalny wiek, oznaczający, dla kogo, pod względem wieku, powinna być dostępna gra. Natomiast w drugiej produkt jest oznaczany maksymalnie siedmioma opisami, oznaczającymi m.in. nadmierną przemoc, dyskryminację, materiały erotyczne itd.

- „EUROprzedszkolaki” – felieton. Rozpoczynamy nowy cykl – poradnik dla początkujących kibiców piłkarskich. Dziś o stadionie narodowym.

- uwaga! – konkurs! – gospodarze programu zachęcają do udziału w konkursie „STRZEL BRAMKĘ – WYGRAJ NAGRODY”, który ruszył 30 maja. Finał zaplanowano na 13 czerwca. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.bramki.tvp.pl. Zachęcamy Państwa do nadsyłania nagrań video, dokumentujących strzelone bramki. Trzy najlepsze filmy nagrodzimy zestawami kibica (nagroda niespodzianka)! Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zalogować się na specjalnej platformie www.bramki.tvp.pl, do której skieruje nas strona internetowa naszego programu www.kawaczyherbata.tvp.pl i umieścić nagranie wideo. Zachęcajmy naszych widzów do przesyłania klipów video, wykonanych telefonem komórkowym, kamerą itp..