Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 5 czerwca

21:48, 04.06.2012
Wtorek – 5 czerwca Dziś rozmawiamy o implantach, jest też poradnik dla początkujących kibiców piłkarskich i instruktaż dla rodziców, jak odczytywać znaki na grach komputerowych. Poza tym w programie interesujące felietony, sekrety weselnego jadłospisu oraz doskonały gość – Zofia Kucówna i jej najnowsza książka. Zapraszamy!
- „Metamorfozy” – Odeta i Michał przypominają o naszej akcji „Metamorfozy” i zachęcają do wzięcia w niej udziału. By zgłosić swój akces, trzeba wysłać mail na adres kch@tvp.pl. W tytule maila trzeba wpisać METAMORFOZY, a w treści napisać wszystkie swoje dane. Na zgłoszenia czekamy do wtorku – 12 czerwca. Na żywo w „Kawie czy herbacie?” wybieramy 2 – 3 panie. Żeby dostać się do programu, panie powinny w mailu napisać uzasadnienie, dlaczego potrzebują metamorfozy i uargumentować, dlaczego to właśnie je powinniśmy wybrać. Trzeba też przesłać zdjęcie sylwetki, tak żeby było widać całą figurę oraz zdjęcie twarzy/portret, żebyśmy mogli z fryzjerem i specjalistą od makijażu zdecydować, w którą stronę pójść. Panie wraz ze zgłoszeniem muszą przysłać wymiary: biustu (pod biustem i wokół biustu), talii w najwęższym miejscu, bioder w najszerszym miejscu, uda w najszerszym miejscu oraz rozmiar butów. W zgłoszeniu proszę też zaznaczyć, czy jest się na coś uczuloną np. jakieś kosmetyki, materiały. Finał konkursu „Metamorfozy” już 26 czerwca

- „Motokaretki” – felieton Anny Pryłowskiej. To historia o dużej rzadkości – motocyklowej karetce i opowieść o człowieku, który połączył pasję pomagania ludziom z miłością do motocykli

- Centrum Geoedukacji – do odwiedzenia nowej atrakcji turystycznej Kielc zapraszają: Jarosław Panek – rzecznik Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego oraz Anna Drzewiecka z tej organizacji. Na Wietrzni otwarto właśnie Centrum Geoedukacji z małym kinem 5D i filmem z wnętrza ziemi, wirtualną jaskinią, pancerną rybą i głębinami morskimi sprzed milionów lat. Nasz gość opowiada o Świętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym. Na jego trasie jest kilka niezwykłych atrakcji turystycznych. Inspiracją do stworzenia szlaku było rewolucyjne odkrycie polskich naukowców, czyli zachowane w kamieniu tropy pierwszego czworonożnego zwierzęcia, które z wody wyszło na ląd. To odkrycie dokonane w 2009 r. zmieniło znaną dotąd historię świata i zostało opisane przez wszystkie naukowe periodyki na świecie. Drugą absolutnie rewelacyjną atrakcją jest Jaskinia Raj, uważana za najpiękniejszą jaskinię w Polsce. Natura stworzyła pod ziemią zapierający dech w piersiach kompleks korytarzy i komnat, przyozdobiony setkami stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów o różnorodnych kształtach i formach. Najmłodszych na tym szlaku zapewne ucieszy wizyta w JuraParku w Bałtowie, gdzie także można oglądać tropy dinozaurów oraz kilkadziesiąt figur prehistorycznych zwierząt naturalnej wielkości. Kilka dni temu otwarto w samych Kielcach kolejny ważny punkt na trasie Świętokrzyskiego Szlaku Arche-Geologicznego, czyli Centrum Geodedukacji na terenie rezerwatu geologicznego Wietrznia w Kielcach.

- „Miejskie rowery retro” – felieton Anny Pryłowskiej o praktycznych, zdrowych i do tego bardzo trendy – miejskich rowerach retro. To nie tylko doskonały środek lokomocji, ale przede wszystkim nowy styl życia.