Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 5 czerwca

21:48, 04.06.2012
Wtorek – 5 czerwca Dziś rozmawiamy o implantach, jest też poradnik dla początkujących kibiców piłkarskich i instruktaż dla rodziców, jak odczytywać znaki na grach komputerowych. Poza tym w programie interesujące felietony, sekrety weselnego jadłospisu oraz doskonały gość – Zofia Kucówna i jej najnowsza książka. Zapraszamy!
Dziś o weselnym menu (fot. davidlat/sxc.hu)
- sekrety weselnego menu – jak tworzy się dobre menu? Jak pogodzić różne gusty gości? Co to obiad „zasiadany” od bufetu? Co króluje teraz na weselnych stołach? Jakich potraw unikać? Na te i wiele innych pytań dotyczących jadłospisu weselnego przyjęcia opowiadają: Anna Baranowska – konsultantka ślubna, Maja Szymczuk, która ma 20-letnie doświadczenie w cateringu i Julie Hybel – amerykanka, specjalistka od słodkości, która zamieszkała w Krakowie, gdzie piecze ciasteczka cupcake. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularny jest tort weselny z cupcakeów. W Polsce również zaczyna być hitem.

- czym się martwi polska mama? – wyniki raportu „Ciemna strona macierzyństwa – niepokoje współczesnych matek” przedstawia Państwu jedna z jego autorek – mgr Łucja Krzyżanowska z Zakładu Psychologii Społecznej Instytutu Socjologii UW, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Jak wynika z raportu, najważniejsze doznania polskich kobiet odnośnie ich dzieci to obawy, niepokoje i poczucie winy. Mama martwi się wszystkim: zdrowiem dziecka, jego szczęściem, tym, czy je dobrze wychowuje i czy postępuje tak, jak powinna.
Artystka opowiada o życiu w teatrze i o teatrze swojego życia
- „Szara godzina” – o swojej najnowszej książce opowiada Zofia Kucówna – znakomita aktorka. To jej autobiografia – artystka opowiada o życiu w teatrze i o teatrze swojego życia. „Szara godzina” jest jej opowieścią o dzieciństwie spędzonym w Komorowie, pracy na uczelni ze studentami, wieloletniej działalności w ZASP-ie, na rzecz Domu Aktora w Skolimowie. Artystka wszystko przeplata anegdotami, opisami zdarzeń z życia prywatnego i zawodowego. Nie jest łatwo słowami oddać piękno ludzi, ich znaczenie dla nas, wagę czasu, który przeżyliśmy – a jeszcze trudniej dzięki nim trafić do innych ludzi, w sposób, który ich poruszy. Trzeba mieć zdolność zaczarowywania słów, by żyły nie papierowym, ale prawdziwym życiem, a do tego jeszcze otwarte serce i umysł na ludzi i świat. Zofia Kucówna w „Szarej godzinie’ potrafiła nadać minionym dniom blask autentyczności, choć wokół zmierzcha, a nawet zapadł już zmrok. Twarze zszarzały jak na czarno-białej fotografii, a jednak dzięki słowom autorki ożywają w nas. Dziś przywykliśmy do krzykliwych i kolorowych zdjęć, nie zdając sobie sprawy, że paradoksalnie, wbrew tym barwom i zgiełkowi, są one martwe. I nieprawdziwe. I męczące. Dlatego warto sięgnąć po „Szarą godzinę” – po sspokój i piękno spojrzenia. Uwaga! – mamy dla Państwa te książki, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 22 50 70 157