Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wtorek – 8 maja

23:43, 07.05.2012
Wtorek – 8 maja Dziś o wyborach w Rosji, zdrowiu naszych pociech i zapewnieniu im materialnej przyszłości. Poza tym mówimy o zawodzie reportera wojennego, ślubnych inspiracjach i słynnym szwajcarskim serze. Oczywiście jak na wtorek przystało nie brakuje też tematów związanych z UEFA EURO. Zapraszamy!

Dziś o wyborach w Rosji, zdrowiu naszych pociech i zapewnieniu im materialnej przyszłości. Poza tym mówimy o zawodzie reportera wojennego, ślubnych inspiracjach i słynnym szwajcarskim serze. Oczywiście jak na wtorek przystało nie brakuje też tematów związanych z UEFA EURO. Zapraszamy!

Dlaczego tak ważna są profilaktyczne kontrole u pediatry? (fot. K. Malczewska)
Dlaczego tak ważna są profilaktyczne kontrole u pediatry? (fot. K. Malczewska)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Odeta Moro-Figurska i Michał Adamczyk

Mistrz kuchni – Marcin Budynek – żołty ser

DYŻUR EKSPERTA – pod nr tel. +48 22 50 70 156 na pytania dotyczące akcji „Kocham. Chronię. Badam” odpowiada lek. med. Irena Dziewońska – pediatra

I omówienie tematów wtorkowej „Kawy czy herbaty?”:

- „Kocham. Chronię. Badam” – o ogólnopolskiej akcji, której celem jest przekonanie rodziców, jak ważna jest profilaktyka dla zdrowia dzieci opowiadają Magdalena Klimkowska – redaktor naczelna poradnika dla rodziców małych dzieci oraz kobiet w ciąży „Mamo, to ja” i lek. med. Irena Dziewońska – pediatra z wieloletnią praktyką. W ramach szerzenia profilaktyki zdrowia dzieci w wieku 0 – 36 miesięcy w placówkach medycznych biorących udział w akcji, na pacjentów, oprócz bezpłatnych wizyt u pediatry, czekają bezpłatne egzemplarze miesięcznika „Mamo, to ja” oraz specjalne, informacyjne broszurki. Rodzice znajdą w nich informacje, dlaczego tak ważne są profilaktyczne wizyty u pediatry. Jeśli cokolwiek cię niepokoi: martwisz się, że maluszek za mało je, słabo przybiera na wadze, wolniej się rozwija, to nie czekaj do terminu kolejnej wizyty. Jak najszybciej idź z nim do lekarza. Im wcześniej rozpozna się wady czy nieprawidłowości rozwoju, tym lepiej można dziecku pomóc.

- przyszłość dziecka – jak o nią zadbać? Ile trzeba odkładać co miesiąc, by teraz narodzonemu potomkowi opłacić w przyszłości studia, kupić samochód, a nawet mieszkanie? Wielu praktycznych wskazówek udziela Marek Zuber – ekspert ekonomiczny.

- Dni Mediów w Schwerinie – czy znamy kraj naszych zachodnich sąsiadów? Czy Niemcy znają Polskę? Co zza Odrą wie się o Polakach? Jaka jest rola mediów w przybliżaniu wiedzy o naszych sąsiadach? Na ten temat dyskutujemy z Albrechtem Lemppem – dyrektorem Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej, sławistą, menadżerem kultury i tłumaczem literatury polskiej na język niemiecki oraz z Thomasem Urbanem – korespondentem Süddeutsche Zeitung. Na EURO 2012 do Polski przyjedzie dużo turystów z Niemiec Co robi Fundacja, aby mieszkańcy obu krajów lepiej się poznawali? Nasi goście opowiadają m.in. o projekcie TriM, czyli wsparciu turnieju piłki nożnej między młodzieżowymi drużynami z Polski, Niemiec i Ukrainy. I jeszcze ciekawostka. Thomas Urban w swojej najnowszej książce pt.: „Schwarze Adler, weiße Adler. Deutsche und polnische Fußballer im Räderwerk der Polityk” (co znaczy w wolnym tłumaczeniu: „Białe Orły, Czarne Orły: niemieccy i polscy piłkarze częścią machiny politycznej”) przedstawia piłkarzy, których zawiłe losy są często ukazywane w polsko- niemieckim kontekście. W książce jest między innymi pokazany wpływ wojny na przebieg życia polskich i niemieckich piłkarzy. Urban przedstawia, jak polityka obydwu krajów wpłynęła na piłkę nożną. A już za tydzień „Kawa czy herbata?” ze Szwerina, gdzie odbędą się Dni Mediów.

- „Moje EURO” – stały wtorkowy cykl przygotowany przez Redakcję TVP Sport Tym razem o swoich planach na czas UEFA EURO 2012 opowiadają: Conrado Moreno, Kuba Wesołowski i Jacek Stachursky.

- „Sędziowie” – felieton Katarzyny Kopeć. W majowy weekend Polskę odwiedzili sędziowie, którzy poprowadzą mecze UEFA EURO 2012. Jak wyglądają ich przygotowania do meczu oraz dlaczego aż 7 arbitrów będzie rozstrzygało o losach każdego pojedynku.