• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Inwazja kosmicznych warzyw”

12:51, 12.08.2019
„Inwazja kosmicznych warzyw” Brytyjczyk, Philip Reeve, to wybitny pisarz, co potwierdzają najbardziej prestiżowe nagrody, jakie otrzymały jego książki dla dzieci i młodzieży, jak między innymi Carnegie Medal, Guardian Children’s Fiction Prize, Los Angeles Times Book Award.

Brytyjczyk, Philip Reeve, to wybitny pisarz, co potwierdzają najbardziej prestiżowe nagrody, jakie otrzymały jego książki dla dzieci i młodzieży, jak między innymi Carnegie Medal, Guardian Children’s Fiction Prize, Los Angeles Times Book Award.

foto
foto

Podziel się:   Więcej
 
Pisarz zyskał międzynarodową sławę w 2001 roku powieścią „Zabójcze maszyny”. Książka została przetłumaczona na 30 języków i obsypana prestiżowymi nagrodami, m.in. zdobyła Złoty Medal Nestlé Smartie Book Prize. W 2018 roku została zekranizowana przez twórców „Hobbita” i „Władcy pierścieni”.

Seria o przygodach Bustera Baylisa, z której pierwszą część – „Inwazję kosmicznych warzyw” właśnie wydał AMBER, stała się współczesną klasyką.
Wypełnione niezwykłymi ilustracjami książki nie tylko bawią, ale również uczą.
Seria opowiada o przygodach pozornie dość typowego nastolatka, który w chwilach wymagających szybkiej decyzji i zdecydowanego działania okazuje się wyjątkowy: inteligentny, mądry, odważny i konsekwentny, który nie poddaje się, a za każdym razem nie tylko dokonuje rzeczy niemożliwych, ale – z pomocą przyjaciół – pokonuje swoje słabości.
Ale książki Philipa Reeve’a przede wszystkim znakomicie się czyta!
Wartka akcja wciąga, kibicuje się bohaterowi i jego przyjaciołom, a plastyczność opisu miasteczka, w którym dzieją się niesamowite przygody – zachwyca.
Jeśli dodamy do tego ogromne poczucie humoru i komizm sytuacji, to będziemy mieli przepis na idealną książkę dla dzieci i nastolatków.
Nie będziemy zdradzać przygód, więc poprzestańmy na tym że w pierwszym tomie Buster musi zmierzyć się z kosmiczną inwazją superwarzyw!