• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Pucio umie opowiadać”

09:22, 14.08.2019
„Pucio umie opowiadać” W znakomitej serii NASZEJ KSIĘGARNI „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”<BR> już 4 września do księgarni trafi 5. część przygód Pucia – „Pucio umie opowiadać”.<BR> Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.

W znakomitej serii NASZEJ KSIĘGARNI „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”
już 4 września do księgarni trafi 5. część przygód Pucia – „Pucio umie opowiadać”.
Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.

foto
foto

Podziel się:   Więcej
 
Piąta część przygód Pucia – książka obrazkowa pt. „Pucio umie opowiadać” to dla dzieci już potrafiących mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania.
Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.

Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania własnymi słowami przeżyć bohaterów, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicami na temat szczególnie interesujący każdego malucha – własne przyjście na świat.

Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co Pucio potem zrobił?”, „ Dlaczego?” i używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”.
Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu sytuacji napotkanych w książce.
Autorką ilustracji jest Joanna Kłos


Niemal przed rokiem, pod koniec sierpnia 2018 ukazała się poprzednia część Pucia, o której można przeczytać tutaj.