• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Uwikłanie”

14:35, 23.06.2015
„Uwikłanie”

„Uwikłanie” fot. TVP
„Uwikłanie” fot. TVP

Podziel się:   Więcej

Co musiałoby się wydarzyć, żeby w zwyczajnym człowieku obudzić zabójcę? Czy w pół - hipnotycznym transie można zabić i następnego dnia o tym nie pamiętać? Skoro jest ofiara, to gdzieś musi też być sprawca zbrodni.

"Uwikłanie" to film na podstawie głośnej powieści zdobywcy Paszportu "Polityki" - Zygmunta Miłoszewskiego. Opiera się on na misternym śledztwie, którego finał zaskoczy nawet wytrawnych koneserów gatunku. W obrazie zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina.

W ekranizacji bestsellerowego kryminału tropem sprytnego mordercy podąża cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Duet jaki tworzą jest mieszanką wybuchową nie tylko ze względu na ich temperamenty, ale również z powodu łączącego ich w przeszłości romansu.

Prokurator Szacka, prowadząc najtrudniejsze w swojej karierze śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą. Czy ukrywane przez lata tajemnice wychodzą na jaw przez przypadek, czy ktoś zręcznie nimi steruje? Kto przejął akta z departamentu D, zawierające wstydliwe tajemnice osób z pierwszych stron gazet?

Najnowszy thriller w reżyserii Jacka Bromskiego trzyma w napięciu do ostatniej sceny.

Okazuje się, że informacja jest najpotężniejszą z broni, a wiedza o ludzkich słabościach - najlepszą polisą na życie.

Reżyser: Jacek Bromski

Scenariusz: Jacek Bromski, Juliusz Machulski

Operator: Marcin Koszałka

Scenografia: Ryszard Melliwa

Kostiumy: Barbara Łagowska

Muzyka: Ludek Drizhal

Wyk.: Maja Ostaszewska, Marek Bukowski, Olgierd Łukaszewicz, Adam Woronowicz, Danuta Stenka, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Krzysztof Pieczyński, Krzysztof Stroiński, Dorota Pomykała, Krzysztof Globisz, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier