• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wilno otrzymało 1 mln USD od fundacji Bloomberg Philanthropies

17:53, 19.01.2022
  GS;
Wilno otrzymało 1 mln USD od fundacji Bloomberg Philanthropies

Wilno otrzymało 1 mln USD od fundacji Bloomberg Philanthropies, fot. Info Wilno
Wilno otrzymało 1 mln USD od fundacji Bloomberg Philanthropies, fot. Info Wilno

Podziel się:   Więcej
„Global Mayors Challenge”, czyli wyzwanie dla merów, to konkurs mający na celu wsparcie najbardziej innowacyjnych pomysłów na poprawę jakości życia mieszkańców miast. Merowie i burmistrzowie są w nim zachęcani do szukania kreatywnych rozwiązań zapewniających zrównoważony rozwój, równość społeczną i inkluzywność. Mogą one dotyczyć sztuki, edukacji, ochrony środowiska, innowacji oraz zdrowia publicznego. 

 Wilno postawiło na edukację, ponieważ według władz miasta to ta dziedzina podczas pandemii ucierpiała najbardziej. Ich zdaniem najlepszą platformą do nauki może być samo miasto, które oprócz historii ma też środki finansowe, biznes, czy najnowocześniejsze technologie. Samorząd chce, aby za 3 lata co najmniej 10% lekcji odbywało się poza budynkiem szkoły.

Władze stolicy chcą do września tego roku znaleźć co najmniej 150 miejsc i przestrzeni, które mogłyby służyć do nauki poza klasą prowadzonej w nowoczesny sposób. W projekcie pilotażowym uczestniczyło 5 wileńskich szkół. Ich nauczyciele i uczniowie przez 4 miesiące testowali system nauki w otwartej przestrzeni. 

Projekt przewiduje też wsparcie nauczycieli, którzy będą musieli wdrożyć nowy system pracy. Zostaną zaoferowane im tymczasowe staże w różnych firmach. Powstanie też platforma, na której będą się odbywały specjalne szkolenia podnoszące kompetencje pedagogów.
 
 
 
...