• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Filary ziemi" - nowy serial w Jedynce

15:45, 09.01.2012
„Filary ziemi" - nowy serial w Jedynce Adaptacja bestsellerowej sagi historyczno-przygodowej Kena Folletta, której akcja rozgrywa się w XII wieku, gdy Anglię rozdziera wojna domowa i walka o władzę. Tłem historii jest budowa katedry w Kingsbridge. Emisja serialu, we wtorek, o godz. 20.25 w TVP1.

Adaptacja bestsellerowej sagi historyczno-przygodowej Kena Folletta, której akcja rozgrywa się w XII wieku, gdy Anglię rozdziera wojna domowa i walka o władzę. Tłem historii jest budowa katedry w Kingsbridge. Emisja serialu, we wtorek, o godz. 20.25 w TVP1.

Filary ziemi ( fot. TVP)
Filary ziemi ( fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Opublikowana w 1989 roku powieść Ken Folletta „Filary ziemi” sprzedała się na świecie w ponad 14 milionach egzemplarzy, przetłumaczono ją na 30 języków i znalazła się w 2003 roku na 33 miejscu listy BBC stu najbardziej poczytnych powieści. Na jej podstawie powstał scenariusz do ośmiogodzinnej produkcji.

„Filary Ziemi” to porywająca opowieść o dobru i złu, zdradzie, intrygach, przemocy, namiętności i miłości. Akcja rozgrywa się w XII wieku, gdy Anglię rozdziera wojna domowa i walka o władzę. Tłem historii jest budowa katedry w fikcyjnym mieście handlowym, Kingsbridge.

Produkcja pochłonęła 40 milionów dolarów, a zaangażowani w nią byli m.in. Ridley i Tony Scott. Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja katedry, wykonana ze staranną skrupulatnością, wykorzystując historyczne plany.

„Filary ziemi"

reżyseria: Sergio Mimica-Gezzan

scenariusz: Ken Follett, John Pielmeier

obsada: Ian McShane, Donald Sutherland, Rufus Sewell, Matthew Macfadyen, Sarah Parish, David Oakes i inni.

Emisja w TVP1: wtorek, godz. 20.25