• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Galeria"

13:56, 16.01.2012
„Galeria" Karolina jedzie z Woydattem do architekta, który proponuje jej wystrój stoiska. Potem zaszywa się z właścicielem galerii w zacisznej knajpce. Woydatt proponuje jej, żeby wystąpiła na plakatach reklamujących galerię. „Galeria" odc. 8. Środa, godz. 17.30.

Karolina jedzie z Woydattem do architekta, który proponuje jej wystrój stoiska. Potem zaszywa się z właścicielem galerii w zacisznej knajpce. Woydatt proponuje jej, żeby wystąpiła na plakatach reklamujących galerię. „Galeria" odc. 8. Środa, godz. 17.30.

Galeria (fot. TVP)
Galeria (fot. TVP)

Powiązane artykułyPodziel się:   Więcej
Bohaterami „Galerii” są przedstawiciele trzech rodzin: Woydattów, Kossowskich i Dworzaków. Łączy ich właśnie tytułowa galeria handlowa, która jest miejscem pracy przynajmniej jednej osoby z każdej rodziny. Poza tym dzieli je niemal wszystko – status majątkowy, stosunek do życia, zasady, których starają się trzymać.

Woydattowie, czyli Tadeusz i Anita, to właściciele galerii Steel Oak Plaza. Są bezwzględni, uważają, że skoro mają pieniądze i władzę, wolno im więcej niż zwykłym ludziom. Kossowscy: Wiktor i Laura,  ich dwoje dorosłych dzieci oraz brat Wiktora – Jerzy i jego żona Róża są zwykłymi ludźmi z tzw. klasy średniej. To jednak tylko pozory… Hubert Dworzak oraz jego syn Paweł i wnuczka Małgosia są rodziną po przejściach, dlatego potrafią docenić to, co osiągnęli i cieszyć się życiem.Akcja „Galerii” zaczyna się w chwili, gdy po studiach wraca z Mediolanu Karolina, młoda projektantka, którą samotnie wychowała matka. W tym samym czasie z więzienia wychodzi Adam, pasierb Tadeusza Woydatta i przyrodni brat Anity. Karolina marzy, by kiedyś dowiedzieć się, kim był ojciec, a Adam pragnie zemsty na Tadeuszu, który pozbawił go majątku matki.

W głównych rolach zobaczymy Julię Pietruchę (Anita), Małgorzatę Turczeniewicz (Karolina), Bartosza Porczyka (Adam). Tomasz Dedek wcieli się w rolę Tadeusza Woydatta. Zobaczymy m.in. także Grażynę Wolszczak, Joannę Orleańską, Marka Frąckowiaka, Andrzeja Deskura i Marka Kalitę. Reżyserem „Galerii” jest Ryszard Zatorski.

Premiera w TVP1 w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 17.30.