• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Teatr Telewizji znów „na żywo”

14:58, 04.10.2011
Teatr Telewizji znów „na żywo” Teatr Telewizji przywraca tradycję emitowania przedstawień na żywo. 24 października w ten sposób zostanie pokazana „Boska” – spektakl warszawskiego Teatru Polonia, w którym główną rolę zagra Krystyna Janda.

Teatr Telewizji przywraca tradycję emitowania przedstawień na żywo. 24 października w ten sposób zostanie pokazana „Boska” – spektakl warszawskiego Teatru Polonia, w którym główną rolę zagra Krystyna Janda.

Krystyna Janda gra w „Boskiej” główną rolę (fot. TVP)
Krystyna Janda gra w „Boskiej” główną rolę (fot. TVP)

Powiązane artykuły


Podziel się:   Więcej
Na początku historii Teatru Telewizji większość spektakli transmitowana była na żywo, podczas gry aktorów w studio telewizyjnym. Taka forma pozwalała widzom doświadczyć niepowtarzalnej magii teatru, tego, że nie wiadomo do końca, jak spektakl będzie przebiegał, jaka będzie reakcja publiczności. W miarę upływu czasu zrezygnowano z tej formy transmisji, bezpieczniejsze i łatwiejsze było pokazywanie przedstawień wcześniej nagranych.

Pierwszym przestawieniem, które po trwającej kilka dekad przerwie zostanie pokazane w TVP na żywo będzie spektakl „Boska” Petera Quiltera z warszawskiego Teatru Polonia. To przedstawienie w reżyserii Andrzeja Domalika grane jest już czwarty sezon przy pełnej widowni.

Krystyna Janda wciela się w nim w rolę Amerykanki Florence Foster Jenkins. To autentyczna postać, która zapisała się w historii jako najgorsza śpiewaczka operowa świata, osoba pozbawiona talentu, ale zupełnie tego faktu nieprzyjmująca do wiadomości, do tego uparta i na tyle bogata, by nagrywać i organizować sobie recitale. Stała się w końcu postacią kultową, występowała, niemiłosiernie fałszując, w największych salach operowych świata przy komplecie widowni.

Emisja w TVP1 w poniedziałek, 24 października o 20.30.