• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielki test z historii - droga do wolności

09:47, 07.12.2011
Wielki test z historii - droga do wolności Nowa, V edycja Wielkiego Testu z Historii. Tematem programu będzie polska droga do wolności 1980 - 1989. W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego wrócimy do przełomowej w polskiej historii dekady. Emisja programu w TVP1, w poniedziałek, 12 grudnia o godz. 20.25.

Nowa, V edycja Wielkiego Testu z Historii. Tematem programu będzie polska droga do wolności 1980 - 1989. W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego wrócimy do przełomowej w polskiej historii dekady. Emisja programu w TVP1, w poniedziałek, 12 grudnia o godz. 20.25.

„Wielki test z historii - droga do wolności" w poniedziałek, 12 grudnia o 20.25 w TVP1.
„Wielki test z historii - droga do wolności" w poniedziałek, 12 grudnia o 20.25 w TVP1.

Powiązane artykuły


Podziel się:   Więcej
Nowa edycja Wielkiego Testu z Historii. Tematem programu będzie polska droga do wolności 1980 - 1989. W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego wrócimy do przełomowej w polskiej historii dekady. Będzie to widowisko o tematyce historycznej.

W warszawskim studiu test rozwiązywać będą znane osobistości życia publicznego, reprezentujący cztery grupy zawodowe, czyli artyści, dziennikarze, politycy i sportowcy. W Katowicach sprawdzać swoją wiedzę i powalczyć o główną nagrodę pieniężną mogą wszyscy chętni, którzy zarejestrują się do udziału w konkursie. W programie wystąpią również gwiazdy polskiej estrady. Nie zabraknie też archiwalnych wspomnień, które przypomną klimat lat 80 - tych.

Będzie to już piąta edycja Wielkiego Testu z Historii. Poprzednie poświęcone były: odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r. , biografii Jana Pawła II, II wojnie światowej oraz czterem zwycięskim bitwom polskiego oręża. Program poprowadzą: Paulina Chylewska i Piotr Kraśko - w studiu w Warszawie oraz Przemysław Babiarz w Katowicach.