• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Moje pieczone kurczaki”

17:25, 14.04.2012
„Moje pieczone kurczaki” Film jest historią młodego małżeństwa, które utraciwszy stabilizację materialną, stopniowo zatraca też zdolność porozumienia się w najprostszych sprawach życiowych. Magda i Wojtek, wraz z synkiem Antosiem wracają do Polski po pięciu latach spędzonych w Kanadzie.

Film jest historią młodego małżeństwa, które utraciwszy stabilizację materialną, stopniowo zatraca też zdolność porozumienia się w najprostszych sprawach życiowych. Magda i Wojtek, wraz z synkiem Antosiem wracają do Polski po pięciu latach spędzonych w Kanadzie.

W głównej roli w filmie wystąpiła Agata Kulesza (fot. TVP)
W głównej roli w filmie wystąpiła Agata Kulesza (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Na pierwszy rzut oka w ich rodzinnej Łodzi nic się nie zmieniło - dworzec jest tak samo brudny i zaniedbany, ulice zatłoczone. Stary maluch mamy Magdy coraz bardziej się sypie, zagracone pod sufit mieszkanie ledwie może pomieścić „dorobek życia” rodziców. W rogu pokoju króluje szemrzący wodospad okolony bujną, plastykową zielenią - na tle tej oazy kiczu, „swojej własnej Niagary”, babcia najchętniej filmuje 6 - letniego Antosia. Magda wymijająco odpowiada na pytania o Kanadę. Szybko staje się jasne, że za oceanem młodzi się nie dorobili. Nie mają pieniędzy na kupno własnego mieszkania, nawet „w tańszej wersji”, w stanie surowym, toteż zamieszkują kątem u mamy Magdy. Nie mogą liczyć na dawnych znajomych, którzy zajęci są własnymi karierami i urządzaniem się. Nie mają odłożonej gotówki, kwestie „na to nas nie stać” albo „z czego będziemy żyli” wciąż przewijają się w rozmowach małżonków i dzielą ich coraz bardziej.

Wojtek szuka pracy, ale w urzędzie zatrudnienia nie ma ofert dla takich jak on - nie udokumentowane trzy lata studiów i matura to żaden atut. Po wielu nieudanych próbach znalezienia jakiegokolwiek zajęcia 33 - letni mężczyzna postanawia za resztę oszczędności kupić używany samochód dostawczy z wyposażeniem umożliwiającym uliczną sprzedaż kurczaków z rożna. W najruchliwszym punkcie miasta ustawia swoją budkę i stolik pod parasolem i czeka na pierwszego klienta. Magda również próbuje ułożyć sobie życie na nowo.

Niedziela, 15 kwietnia o północy.

Zobacz zwiastun filmu

 
 
 
...