• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Panorama” skończyła 25 lat!

18:22, 30.03.2012
„Panorama” skończyła 25 lat! Flagowy program informacyjny TVP2 ma już 25 lat. W ciągu ostatniego roku wzrosła oglądalność programu. „Panorama” zanotowała w lutym br. największy, bo wynoszący aż 25,14 proc. wzrost oglądalności (w porównaniu z lutym 2011 roku).

Flagowy program informacyjny TVP2 ma już 25 lat. W ciągu ostatniego roku wzrosła oglądalność programu. „Panorama” zanotowała w lutym br. największy, bo wynoszący aż 25,14 proc. wzrost oglądalności (w porównaniu z lutym 2011 roku).

„Panorama" świętuje swoje 25-lecie (fot. TVP)
„Panorama" świętuje swoje 25-lecie (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
25 lat „Panoramy" (fot. TVP)
Podczas piątkowego (30 marca br) spotkania twórcy i pracownicy „Panoramy” świętowali i wspominali historię programu. Wśród zaproszonych gości był m.in. Józef Węgrzyn – twórca programu, a także Krystyna Czubówna, Dorota Warakomska, Sławomir Zieliński, Dariusz Łukawski.

„Panorama” jest nadawana od 30 marca 1987 roku. Początkowo nosiła nazwę „Panorama Dnia”, a od 2 września 1991 roku jest nadawana pod nazwą Panorama.

„Panorama”, jako pierwszy program informacyjny TVP, wystawiła i wystawia na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy współprowadzenie programu. Dzięki temu możliwe było spełnienie się marzenia chorego nastolatka z Siedlec. 23 lutego 2010 roku wydanie „Panoramy” w towarzystwie Marty Kielczyk poprowadził Czarek Gąsior. Licytację dla syna wygrał ojciec. Historia Czarka zachęciła Redakcję programu do kontynuowania spełniania marzeń i dawania nadziei. Stąd powstał pomysł na akcję „Panorama nadziei”, która ma charakter społeczno-interwencyjny i ma na celu zbudowanie społeczności widzów aktywnie włączających się w rozwiązywanie konkretnych życiowych problemów bohaterów „Panoramy”.

– Nasze doświadczenia pokazały, że kiedy w programie pojawiają się ludzkie dramaty albo trudne do rozwiązania sytuacje społeczne – zawsze możemy liczyć na widzów i ich spontaniczną potrzebę niesienia pomocy. W tej sytuacji postanowiliśmy w sposób cykliczny odwoływać się do ich aktywności i hojności – mówi Jacek Skorus, kierownik redakcji.

W „Panoramie” regularnie pojawiają się historie osób niepełnosprawnych, chorych, czekających na lek lub drogi zabieg, bezrobotnych - liczących na jakiekolwiek zatrudnienie, czy zdolnych dzieci, które nie mają na sprzęt naukowy. Nie brakuje felietonów o zwierzętach, które czekają na ochronę i opiekę.

Zespół „Panoramy” angażuje się w wiele akcji społecznych. Wspiera „Szlachetną paczkę” , zachęca do zakładania rodzinnych domów dziecka, wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja, zachęca tysiące widzów do udziału w projekcie „Bądź na tak” Stowarzyszenia Podaruj Życie Dzieciom, które rozwija ideę transplantologii w naszym kraju. „Panorama” wielokrotnie zwracała uwagę na trudną sytuację rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Dziennikarze „Panoramy” promują także zdrowy tryb życia. W zeszłym roku pobiegli w sztafecie „Bieganie mam we krwi”. Koszulki z biegu zostały przekazane na licytację WOŚP. W tym roku WOŚP uhonorowała Redakcję medalem za zaangażowanie w swój XX finał.

Wydania:
9.38 -„Panorama Flesz” - skrót najważniejszych informacji, w przerwie programu „Pytanie na śniadanie”
16.00 - „Panorama Kraj”
18.00– główne wydanie „Panoramy”, podsumowanie dnia

Od 1 marca br. pod adresem www.panorama.tvp.pl działa strona internetowa. Program jest obecny także facebook.com/panoramatvp